Podľa najnovších informácií z webu WaBetaInfo, ktorý sa špecializuje na novinky zo sociálnej siete WhatsApp táto platforma už čoskoro predstaví úplne nové nastavenie, ktoré bude vyžadovať zadanie dátumu narodenia používateľov.

Táto informácia bude použitá na potvrdenie splnenia vekovej hranice, čím WhasApp bude vyhovovať prísnym požiadavkám EÚ. Dátum narodenia bude samozrejme skrytý pred ostatnými používateľmi a po prvotnom zadaní ho nebude možné zmeniť. Podobný prístup priniesla ešte v roku 2018 aj sociálna sieť Instagram, na ktorej museli používatelia zadať svoj rok narodenia na overenie veku.

Vo WhatsAppe bolo niečo podobné tiež, avšak platforma mala ku celej veci oveľa zhovievavejší prístup. Potrebné bolo len potvrdenie veku 16 rokov jednoduchým začiarknutím políčka. To teraz skončí.

Dôležité je však spomenúť, že s touto zmenou sa nemusí stretnúť každý, hoci overenie veku bude musieť mať WhatsApp od každého používateľa. Platforma však nebude nútiť ľudí znovu zadávať svoj dátum narodenia, ak svoj vek už potvrdili checkbox metódou a dnes majú aspoň 22 rokov.

WhatsApp novinka
Zdroj: Wabetainfo / snímka obrazovky

WhatsApp túto funkciu musel zaviesť. Dôvody sú dva 

Dôvody pre túto zmenu sú pravdepodobne dva. Po prvé, nové legislatívy pre overovanie veku sa objavujú v niekoľkých štátoch USA. Po druhé, nedávno prijaté zákony Európskej únie o digitálnych trhoch prioritizujú ochranu maloletých online. Identifikácia mladistvých používateľov na platforme je kľúčovým krokom k dosiahnutiu tohto cieľa.

Hoci aktuálny minimálny vek pre používanie WhatsAppu v Európe je 13 rokov, materská spoločnosť Meta nemá definitívny spôsob, ako overiť vek používateľov.

Nové nastavenie na overenie veku má túto medzeru vyplniť. Presný dátum zavedenia a konkrétne implementačné detaily zatiaľ nie sú známe. Nechajme sa teda prekvapiť, kedy sa toto okno začne objavovať aj u nás na Slovensku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Skvelá správa: Európska únia predĺžila platnosť nariadenia, vďaka ktorému nebudete platiť za roaming v zahraničí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -