Apple Music je tu už niekoľko rokov a počas svojej existencie si služba našla odporcov ale najmä tých, ktorí ju dennodenne používajú. Má však používanie Apple Music nejakú výhodu oproti klasickému sťahovaniu pesničiek do počítača a importu do iPhonu cez iTunes?

Akú výhodu má používanie Apple Music v porovnaní s klasickým sťahovaním pesničiek?

Streamovanie hudby, čiže prehrávanie hudby online je v posledných rokoch veľmi obľúbené, rýchle a pri dobrom pripojení aj spoľahlivé. Tisíce skladieb máš takpovediac na dosah ruky a takmer každú pesničku si môžeš vypočuť a prípadne aj stiahnuť.

Takýchto služieb je viacero, osobne mi ale najviac vyhovuje Apple Music, ktorú používam od prvého spustenia služby. Najprv som ju používal bezplatne počas troch mesiacov a dodnes platím mesačne 5,99€ za členstvo. Necelých 6€ za mesiac nie je takmer nič a doteraz som nemal dôvod prestať používať Apple Music. V čom teda spočíva už spomínaná výhoda v používaní?

Všetko, všade ale s háčikom

Medzi výhody určite patrí to, že takmer všetky skladby máš dostupné prostredníctvom členstva a tak si ich môžeš pridať do svojej iCloud hudobnej knižnice či stiahnuť do svojho zariadenia. Pokiaľ máš skladby uložené v iCloude, v úložisku napr. iPhonu nezaberajú žiadne miesto. Povedzme, že v iPhone máš 100 pesničiek a jedna má cca 10 MB. S používaním iCloud hudobnej knižnice ťa tak nemusí trápiť, či sa ti ďalšie pesničky do telefónu zmestia.Počas zálohovania sa zálohujú aj skladby do iCloudu a teda v prípade obnovy zariadenia máš všetky skladby naspäť, na všetkých zariadeniach.

Ďalšou výhodou je dobré prepojenie Apple Music a iOS, kde napr. pri používaní Shazamu si danú pesničku môžeš okamžite pridať do knižnice a nemusíš to robiť cez zdĺhavé a občas aj nevydarené pridávanie pesničiek do iPhonu cez iTunes. Všetky pridané skladby do knižnice taktiež obsahujú aj text piesne, obal albumu či skladby a používať môžeš aj ďalšie funkcie Apple Music. Medzi ne patria osobné odporúčania skladieb, playlistov, predvolených rádií či rádií vytvorených podľa skladieb.

Jediný háčik je v tom, že pre počúvanie skladieb uložených v iCloud hudobnej knižnici je potrebné byť pripojený na internet. Bez internetu teda neprehráš nič, až na pár skladieb, ktoré sa ešte dočasne stiahli. Ak však chceš počúvať skladby bez ohľadu na internet, je potrebné ich stiahnuť do zariadenia, no uložia sa do úložiska iPhonu a znížia kapacitu. Je už na tebe, aký spôsob počúvania hudby si zvolíš, akú službu uprednostňuješ, koľko si ochotný platiť a či chceš mať takmer neobmedzený prístup k skladbám.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Pad 6 je čínsky iPad Pro za super cenu. Pozrite sa, čo všetko ponúka

Môže ťa zaujímať
- Reklama -