Na obrazovky iPhonov by sa mala dostať ďalšia systémová aktualizácia, ktorá bola avizovaná ešte počas minulého týždňa. Podľa dôveryhodných zdrojov by mali byť operačné systémy iOS 17.4.1 a iPadOS 17.4.1 uvedené na trh vo veľmi blízkej dobe, možno už o niekoľko hodín. Softvérová zostava ponesie kódové označenie 21E235.

Známy technologický portál MacRumors uviedol, že Apple vykonáva interné testy na iOS 17.4.1. Ak očakávate, že iOS 17.4.1 prinesie nejaké väčšie novinky, musíme vás sklamať. Táto menšia aktualizácia by mala adresovať rôzne softvérové chyby a potenciálne bezpečnostné slabiny, ktoré sa objavili v predchádzajúcich verziách. Spomenúť môžeme napríklad zhoršenú výdrž batérie na novších iPhonoch, alebo chybu s automatickými opravami textu, ktorú zaznamenalo množstvo našich čitateľov.

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne konkrétne informácie o tom, či aktualizácia prinesie aj ďalšie funkčné zmeny alebo vylepšenia. Je však veľmi pravdepodobné, že pôjde iba o dodatkový update a Apple si nechá novinky až pre ďalšiu verziu.

Apple uvedie nové aktualizácie už v najbližších dňoch

Podobný scenár by mal nasledovať aj v prípade aktualizácie macOS 14.4.1 pre počítače Mac. Aktualizácia bude mať za úlohu vyriešiť niekoľko komplikácií, na ktoré používatelia narazili v rámci verzie macOS Sonoma 14.4. Medzi ne patria chyby týkajúce sa USB rozbočovačov, Javy, pripojenia Bluetooth a alebo komunikácia s tlačiarňami či s inými komponentami.

iOS 17.4
Zdroj: Unsplash / Amanz / Macrumors (úprava redakcie)

Apple tiež pracuje na verzii systému iOS 17.5, ktorá však dorazí o niečo neskôr. Očakáva sa, že prvá beta verzia tohto updatu by mohla byť zverejnená už v priebehu tohto týždňa, teoreticky aj dnes večer (no to nie je isté). O prípadnom vydaní jednej z očakávaných systémových verzií vás samozrejme budeme informovať.

Prečítajte si tiež  Slovaci pozor, Apple aj vám zjednoduší prechod z iOS na Android. Totalitná absurdita ma svoj dôvod

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -