Súčasná doba patrí smartfónom/tabletom a počítačom a či sa ti to páči alebo nie, používame ich čoraz viac ako v minulosti. Ľuďom pomáhajú v každej situácií a využívajú ich či už súkromne alebo na prácu. Aký je rozdiel v jednotlivých krajinách medzi podielom na trhu iOS a podielom na trhu Androidu? Tieto štatistky to viac ako perfektne zobrazujú!

Štatistiky

Pokiaľ by sme mali vybrať najpopulárnejší a najrozšírenejší operačný systém, asi by si nebol prekvapený, že by sme vybrali Andorid. Či sa ti to páči alebo nie, je na drvivej väčšine zariadení a Apple naň jednoducho nemá šancu. Nie je to preto, lebo by bol lepší, to vôbec nie. Dôvod je celkom iný. Kým Apple ponúka len niekoľko produktov s iOS, na Androide bežia skoro všetky ostatné, no a tých sú neskutočné milióny. Tento operačný systém od spoločnosti Google nájdeme v tých najlacnejších ale aj najdrahších zariadeniach a nehovoríme len o smartfónoch, hodinkách či tabletoch. Na druhú stranu v porovnaní s tým, čo sa predáva s Androidom a tým čo sa predáva s iOS nejde všade o až tak závratné rozdiely.

- Reklama -

Na tabuľke si to pozri lepšie. Niekde si napríklad iOS medziročne polepšilo, inde zase stratilo. Navyše sa tu objavuje ešte stále (už dnes mŕtvy) Windows Phone, ktorý je na naše prekvapenie stále celkom rozšírený. V takom Francúzsku či vo Veľkej Británii dosahuje vyše 5%, čo veru nie je vôbec málo. Koľko odhaduješ, že by to vychádzalo na Slovensku?

Jak se vede iOS a Androdu na nejdůležitějších trzích?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.