Spoločnosť Samsung sa nedávno postaralo o predstavenie nových telefónov. Nové modely Samsung Galaxy S22 patria k najrýchlejším smartfónom so systémom Android vôbec no zdá sa, že triumf nad iPhonmi sa nekoná. Apple má stále s veľkým náskokom najrýchlejší mobilný procesor na svete.

Prečítajte si tiež  Dodávateľov SSD spoločnosti Apple postihla produkčná katastrofa. Očakáva sa nárast cien úložísk

V benchmarkovom teste Geekbench 5, ktorý uskutočnil portál PCMag, dosiahol Galaxy S22 Ultra s procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 skóre 3 433 bodov, zatiaľ čo iPhone 13 Pro Max s čipom Apple A15 Bionic 4 647 bodov. Na základe týchto výsledkov je iPhone 13 Pro Max približne o 35 % rýchlejší ako Galaxy S22 Ultra z hľadiska výkonu procesora.

V Spojených štátoch sú všetky modely Galaxy S22 vybavené procesorom Snapdragon 8 Gen 1, ale modely predávané v Európe používajú čip Exynos 2200 od spoločnosti Samsung. Výsledky Geekbench 5 pre modely s Exynosom 2200 však stále dosahujú skóre v polovici trojtisícových hodnôt, takže modely iPhone 13 si udržujú značný náskok vo výkone.

benchmark galaxy

PCMag spustil aj Geekbench ML pre výkon strojového učenia a iPhone 13 Pro Max dosiahol skóre 948, čo je viac ako dvojnásobok oproti Galaxy S22 Ultra, ktorý dosiahol 448 bodov. Čip Apple A15 je vybavený novým 16-jadrovým čipom Neural Engine, ktorý dokáže vykonať 15,8 bilióna operácií za sekundu na úlohy strojového učenia, ako je napríklad spracovanie Siri priamo v zariadení.

Spoločnosť Apple sa bude snažiť rozšíriť svoj náskok vo výkone neskôr v tomto roku s ešte rýchlejším čipom A16 pre sériu iPhone 14. Čo by ste v nových jablkových smartfónoch uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -