Aj keď ste fanúšikmi spoločnosti Apple, nemusíte vlastniť Apple Watch SE 2022, ktorých cena sa ľahko prehupne cez čiastku 300 €. Na trhu sú totiž aj iné alternatívy, ktoré sú kompatibilné s operačným systémom iOS (aj Android) a verne vám poslúžia celé roky. Jednou z nich sú hliníkové Amazfit GTR 4, ktoré spadajú do strednej triedy. Majú skvelú cenu a neskutočnú výdrž batérie.

Aby sme však išli pekne po poriadku, zariadenie je určené pre mužov aj ženy a obsahuje ovládanie v slovenčine. Vďaka tomu vám nebude robiť problém žiadna jazyková bariéra. Amazfit GTR 4 majú aj okrúhly Always-on AMOLED displej, ktorý pri inteligentných hodinkách vyžaduje čoraz viac záujemcov. Napríklad Apple sa pri svojich Apple Watch stále drží obdĺžnikového dizajnu. Aktuálne najlepšie ponuky na nákup Amazfit GTR 4 nájdete tu.

Čo je tiež dôležité, dostupné hodinky obsahuj technológie ako GPS, meranie srdcovej frekvencie, monitoring spánku, barometer, oxymeter, krokomer, vyhľadávanie mobilu, predpoveď počasia a veľa iného. Samozrejmosťou je množstvo vlastných ciferníkov, či aplikácia, vďaka ktorej budete zaznamenávať svoje aktivity ako beh, cyklistika, jóga, plávanie, golf atď. V skratke, Amazfit GTR 4 sú vhodné aj pre športovcov.

Koľko ale takáto sranda stojí? Budete prekvapení. Aj keď sú Apple používatelia zvyknutí na to, že za inteligentné hodinky platia vysoké čiastky, v prípade Amazfit GTR 4 sa toho obávať nemusíte. Zariadenie sa totiž bežne predáva za 229,9 €, čo už je samo o sebe skvelá suma, no keďže často sledujeme zľavy, zistili sme, že tieto inteligentné hodinky môžete získať už za 189,9 € v internetovom obchode K24.sk alebo 199 € na AndreaShop.sk. Ušetríte teda 30, respektíve 40 eur a budete si užívať to isté zariadenie. Ak máte záujem o Amazfit GTR 4, pozrite si najlepšie ponuky slovenských predajcov tu.

Amazfit GTR 4 a ich neskutočná výdrž batérie

Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All

To čo vás na Amazfit GTR 4 určite osloví nie sú iba technológie, ktoré ponúkajú svojim používateľom. Odhliadnuc od toho, že sú aj vodeodolné (5 ATM) majú priam neskutočnú výdrž batérie.

Tá sa bežne pohybuje na úrovni 336 hodín, čo predstavuje približne 2 týždne používania na jedno nabitie. Podobná hodnota je na konkurenčných Apple Watch nepredstaviteľná. Tie totiž pre porovnanie vydržia iba 18 hodín bežného používania (v praxi cca 1 – 2 dni).

Výrobca však uvádza, že za určitých podmienok dokážu Amazfit GTR 4 vydržať ešte dlhšie. A teraz sa podržte, na jedno nabitie teoreticky zvládnu aj 1200 hodín, čo predstavuje 50 dní. Čítate správne.

Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All

Iste, na takúto extrémnu hodnotu sa pravdepodobne nikto nepotrebuje dostať a hlavne by ste sa museli uskromniť o väčšinu technológií, ktoré môžete každý deň používať.

Na druhej strane je to jasný dôkaz toho, že v roku 2022 môžu vniknúť hodinky, ktoré nemusíme nabíjať každý deň. A hlavne vôbec nie sú drahé. Amazfit GTR 4 kúpite za najlepšiu cenu na Slovensku u týchto predajcov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -