Cez sklady, hangáry a výdajné miesta spoločnosti Amazon prejdú denne milióny produktov, ktoré si hľadajú cestu k svojim budúcim majiteľom. Zahraničné zdroje však poukazujú na fakt, že obrovské množstvo nepredaného tovaru končí na skládkach. V mnohých prípadoch sa to týka aj Apple zariadení.

Vďaka vyšetrovaniu tejto problematiky bolo odhalené, že britské sklady spoločnosti Amazon ročne ničia milióny nepredaných produktov. Nejedná sa pritom výhradne o reklamácie alebo o chybné kusy. Na zozname vyhodených a likvidovaných produktov sú nové a zabalené Macbooky, iPady, slúchadlá Airpods a mnoho iných zariadení.

Amazon

Vyšetrovanie zo strany iTV News poukazuje až na 24 centier Amazonu naprieč celým Spojeným kráľovstvom, ktoré sa venujú spomínaným praktikám. Počet produktov určených na „zničenie“ sa týždenne dostáva až na číslo 130 000.

Okrem elektroniky sa likvidácia týka aj kníh, rúšok a masiek a každodenného spotrebného tovaru.

„Neexistuje žiadny kľúč, podľa ktorého by sa veci vyhadzovali a ničili. Raz sú to vysávače a fény, inokedy Macbook či iPad. V jeden deň sme dokonca vyhodili 20 000 covidových masiek, ktoré boli ešte pôvodne zabalené a zapečatené,“ –  hovorí jeden zo zamestnancov britského Amazonu.

am

Na produktoch, ktoré končia v obrovských kontajneroch, pritom nie je nič chybné. Pracovníci baliacich centier sa sprvu čudovali, prečo likvidované zariadenia nekončia v charitách alebo dobročinných zbierkach. Personál sa ale už dávno prestal pozastavovať nad tým, aké pokyny sa k nim dostanú z vyšších pozícií.

Amazon

Amazon sa charitatívnej činnosti samozrejme venuje, no v porovnaní s likvidáciou produktov v Británii ide iba o kvapku v mori. To, že v každom centre dochádza k plytvaniu zdrojov je takpovediac samozrejmosťou.

Situácia spätá s britskými centrami je však alarmujúca a nás bude zaujímať, ako sa Amazon postaví k nepríjemným zisteniam. Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Apple múzeum na internete!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJitv
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.