Spoločnosť Apple sa chce zamerať na povýšenie bežne využívaných funkcií vo svojich nadchádzajúcich systémových aktualizáciách. Zdá sa, že gigant z Cupertina plánuje používateľom priniesť viac možností pre matematické úlohy a výpočty v natívnej aplikácii Kalkulačka pre macOS 15. Poznáme podrobnosti.

Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol portál AppleInsider, plánuje spoločnosť Apple výrazne prepracovať funkcionalitu základných aplikácií pre počítače Mac, medzi ktorými nebude chýbať spomínaná Kalkulačka. Nové informácie naznačujú, že Apple apku obohatí o štvoricu nových možností.

Vylepšená Kalkulačka pre macOS 15 prinesie tieto funkcie

  1. Vylepšený systém prevodu jednotiek: V rámci hlavného používateľského rozhrania by sme mali vidieť vylepšený systém prevodu jednotiek. To zahŕňa aj prevod mien s aktuálnymi výmennými kurzami.
  2. Matematické poznámky: Táto nová funkcia umožní aplikácii Poznámky komunikovať s aplikáciou Kalkulačka v matematickom zápise. Nové schopnosti pre Poznámky sa budú zobrazovať aj v systéme iOS 18.
  3. Panel s históriou: V bočnom paneli aplikácie sa objaví panel s históriou, ktorý zobrazí predchádzajúce výpočty. Prístup k nemu bude pravdepodobne cez špeciálne tlačidlo v ľavom hornom rohu. Táto novinka umožní aj prepínanie medzi tromi zobrazeniami kalkulačky a to konkrétne pre základné, vedecké a programátorské rozhranie.
  4. Nastaviteľná veľkosť okna: Všetky tri zobrazenia kalkulačky budú mať nastaviteľnú veľkosť okna. Tlačidlá umožnia zväčšovať a meniť tvar okna podľa potreby používateľa.
Kalkulačka na macOS
Zdroj: SvetApple

Nový dizajn aplikácie bude inšpirovaný jej náprotivkom v systéme iOS 18 na iPhone. Viac by sme sa mali dozvedieť už 10. júna, kedy začne očakávaná konferencia WWDC 2024, na ktorej sa ukáže macOS 15 po boku všetkých nových systémových aktualizácií.

Prečítajte si tiež  MacBook má dostať novú klávesnicu. Tu je dôvod prečo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -