Len pred pár minútami sme ti priniesli správu o tom, ako iOS 8 konečne dosiahol ako taký podieľ na trhu a s číslicou 85% sa konečne doťahuje na vlaňajší iOS 7. Teraz ti prinášame informáciu, ktorá ťa zrejme poteší alebo ti minimálne vyčarí úsmev na tvári pretože pochádza z druhej strany tejto karty. Pochádza od Google a jeho Androidu, ktorému sa nevodí zrovna najlepšie. Verzia Lollipop je totiž dosť nepopulárna.

Android nemá právo na oslavu

Zatiaľ čo spoločnosť Apple môže jasať nad svojimi finančnými výsledkami za 3. fiškálny štvrťrok 2015 a rovnako aj za to, že jeho mobilný operačný systém iOS 8 je nainštalovaný na 85% zariadení, konkurenčný Android môže len ticho niekde v rohu smútiť. Jeho Andorid Lollipop je totiž oproti iOS 8 doslova prepadák a na trhu ovláda asi len 12,4%, čo je naozaj smiešne číslo. Nie je však na tom vôbec nič divné. Na svete je totiž naozaj obrovské množstvo zariadení, ktoré podporujú Android a nie všetky musia mať nainštalovať práve túto verziu. Navyše mnohí výrobcovia s obľubou predávajú zariadenia so staršou nadstavbou KitKat.

To je hlavný dôvod, prečo by mala začať spoločnosť Google, ktorá za Androidom stojí, niečo začať robiť, aby sa jeho podieľ na trhu zlepšil. 12,4% je totiž naozaj nič moc výsledok.

Android vs. iOS - svetapple.sk
Android vs. iOS – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Na tom nesejde, lidi to štve, ale tak prostě Android funguje. Google vyvýjí SW a je na výrobcích zařízení, jakou verzi použijí. Copak nejde přežít s několik měsíců starší verzí? Znám lidi vesele používající 2.2 😀 Kdo chce opravdu telefon “od Google” má tady řadu Nexus.

  2. autor chcel asi povedat, ze zo vsetkych verzii iOS systemov ma 8micka tych 85%. a podobne, zo vsetkych androidovych verzii ma lolipop len 12%. to, ze iOS ma celkovy podiel na trhu mobilnych OS iba dakych 18% a stale klesa, zatialco Android ma 78% a rastie, to autor dako zabudol spomenut…

  3. toto je dosť nedomyslený článok kedže android zariadení je cez strašne veľa a predstavte si optimalizovať nový systém pre každé z nich, pričom iOS zariadení je u pod desať. Skúte to prerátať na samostné kusy a uvidíme.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here