Ako sa ukazuje, v tomto svete ešte stále existuje štipka súcitu. KGI, čo je prestížna analytická spoločnosť, ktorej analýzy týkajúce sa iPhonov vydáva MIng-Chi Kuo, nás dnes potešila správou o tom, že iPhone 8 by mal mať oveľa väčšiu kapacitu baterky ako majú súčasné modely. Máme sa vraj na čo tešiť, pretože zväčšenie bude oproti normálnemu iPhonu naozaj razantné. 

iPhone 8 s väčšou batériou

Apple tento rok predstaví smartfóny, ktoré budú mať naozaj veľkú kapacitu batérie. Tento rok máme k dispozícií iPhone 7 Plus, ktorý disponuje tiež obrovskou kapacitou. Hovoríme tu o 2900 mAh a potom menší model, ktorý je na tom už o dosť horšie. iPhone 7 má asi len 1960 mAh.

- Reklama -

Nie je to veľa, ale ľuďom to celkom stačí. Tu by sme si ale mali upresniť, aké rozmery bude mať iPhone 8 a akú uhlopriečku OLED displeja. Veľkosť by mala byť podobná tej, ktorú má iPhone 7, teda menší 4,7″ model. Veľkosť displeja bude ale okolo 5,5″, teda taká akú má väčší model. Bude to vlastne taký hybrid. Dokonalý hybrid.

Apple minimalizuje veľké priestory po stranách a nahradí ich displejom, vďaka čomu dostane „viac displeja a menej iPhonu“. Kvôli tomuto zmenšovaniu by sme mali dokonca prísť aj o tlačidlo Home Button, ktoré sa ale objaví priamo v displeji. Každopádne takéto zariadenie by malo mať kapacitu baterky až 2700 mAh.

Pokiaľ vezmeme do úvahy to, že OLED displej je zhruba o 20% energeticky šetrnejší ako klasické LCD, spotreba baterky by sa mohla vyrovnať, prípadne by mohla byť ešte lepšia ako na iPhone 7 Plus. Ako to ale Apple dosiahne? V prvom rade vznikne väčší priestor pre batériu ako takú. Základná doska by sa mala ešte zmenšiť.

Jednoduchým spôsobom by sa mala na seba vrstviť, čo je síce pomerne drahé riešenie, no má priniesť veľký osoh pre používateľov a Apple chce zjavne ten najúžasnejší produkt, aký kedy predstaví. Znamená to teda, že pokiaľ sa základná doska zmenší ostane tu viac priestoru práve pre baterku a Apple to logicky využije.

Ostatné modely, ktoré sa budú volať buď iPhone 8 alebo iPhone 7S by už ale takéto riešenie ponúkať nemali. Malo by ísť o klasické základné dosky a teda kapacity, aké poznáme aj dnes. Súčasťou všetkých nových iPhonov by ale mohlo byť bezdrôtové nabíjanie, čo je tiež super technológia. Obávame sa ale, že takéto nabíjanie nebude dostupné pre všetkých okamžite.

Človek si bude musieť s vysokou pravdepodobnosťou zakúpiť drahú nabíjačku podobne, ako to bolo s bezdrôtovými slúchadlami Apple AirPods. Aj tu sme dúfali, že nás Apple niečim takýmto poteší priamo v balení, ale namiesto toho sme sa dočkali len káblikových EarPods a AirPods stoja peknú pálku. Tak čo, tešíš sa na revolúciu s označením iPhone 8?

Battery - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.