Spoločnosť Apple nedávno predstavila revolučnú platformu Apple Intelligence, ktorá sa už čoskoro dostane do plánovaných systémových aktualizácií. Táto novinka sa však nedostane do všetkých produktov. Výnimkou budú napríklad hodinky Apple Watch, Apple TV alebo reproduktory HomePod.

Podľa novej správy od agentúry Bloomberg však Apple pracuje na úplne novom domácom zariadení s podporou umelej inteligencie. Bude ním stolný robot, ktorý dostane AI prvky a bude slúžiť ako ultimátne centrum pre inteligentnú domácnosť.

Apple chystá vlastného AI robota pre domácnosť

K téme sa vyjadril analytik Mark Gurman, ktorý načrtol očakávania týkajúce sa hodiniek Apple Watch Series 10. Hoci tieto hodinky nebudú obsahovať funkciu Apple Intelligence, mohli by položiť základy pre budúce AI funkcie pomocou nového čipu. Podobne by tomu malo byť pri plánovnom robotovi pre domácnosť.

Podľa Gurmana nepôjde o obyčajného stolného robota, ale o pokročilé zariadenie, aké nemá v spotrebnej elektronike obdoby. Jeho displej by sa mal hýbať a napodobňovať pohyby hlavy, čo poslúži napríklad pri videohovoroch cez FaceTime. Robot tiež ponúkne aktualizovanú verziu hlasovej asistentky Siri, ktorá bude využívať prvky Apple Intelligence.

HomePod AI
Zdroj: DALL-E (vytvorené pomocou umelej inteligencie)

Táto nová kategória produktov by mohla byť nástupcom HomePodu. Už dlhšie sa hovorí o zariadení, ktoré bude akousi fúziou HomePodu a Apple TV. Zatiaľ nie je jasné, či pôjde o dva odlišné produkty alebo stolný robot nahradí plánovaný produkt.

Tento koncept je však stále ešte iba vo vývoji a jeho predstavenie je roky vzdialené. Ak sa ale Apple odhodlá k jeho uvedeniu, bez pochýb pôjde o revolúciu v technologickom priemysle.

Prečítajte si tiež  4 dôvody prečo si kúpiť HomePod mini. Je to vynikajúci produkt pre fanúšika Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -