Aplikácia Apple TV by sa už čoskoro mohla dostať na ďalšiu platformu mimo jablkového ekosystému. Podľa známeho leakera, ktorý na Twitteri vystupuje pod pseudonymom ShrimpApplePro sa apky dočkajú aj majitelia smartfónov so systémom Android. Spoločnosť Apple údajne testuje rozhranie pre Android a apku plánuje vypustiť do obehu už o niekoľko mesiacov.

Sledovanie obsahu Apple TV+ už aj na Androide

Vďaka aplikácii Apple TV by používatelia smartfónov so systémom Android mali pohodlnejší prístup k streamovacej službe Apple TV+ namiesto toho, aby sa museli spoliehať na webovú stránku. V ekosystéme Android je aplikácia Apple TV v súčasnosti obmedzená na streamovacie zariadenia s operačným systémom Android TV vrátane Chromecastu s Google TV.

Aplikácia Apple TV na zariadeniach Apple
Zdroj: Apple

Aplikáciu bude možné využívať na streamovanie Apple TV+ a taktiež nákup alebo požičiavanie televíznych programov a filmov z obchodu iTunes Store. Nebolo by to prvýkrát čo Apple sprístupní jednu zo svojich platforiem na iných operačných systémoch. Rovnaký scenár sa týka aj hudobnej knižnice Apple Music a v budúcnosti sa podobnej integrácie má dočkať aj tréningová aplikácia Apple Fitness+.

Dostupnosť aplikácie Apple TV na smartfónoch so systémom Android by mohla pomôcť zvýšiť sledovanosť Apple TV+ a zvýšiť príjmy spoločnosti Apple zo služieb.

Ako ste na tom s filmovo-seriálovou službou od Apple vy? Patríte medzi jej predplatiteľov alebo dávate prednosť Netflixu, HBO Max či iným platformám? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro 14" M1 Pro je stále dostupný v extrémnych zľavách. Jeho nákup sa oplatí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here