V posledných rokoch sme si v prípade spoločnosti Apple zvykli na raketové tempo, ktorým každoročne uvádza nové produkty. Zdá sa, že v tomto trende gigant z Cupertina mierne uberie, minimálne v prípade nových hodiniek Apple Watch.

Podľa známeho analytika Ming-Chi Kuoa, spoločnosť Apple ešte nezačala pracovať na tretej generácii hodiniek Apple Watch Ultra. Samozrejme, súčasný model Apple Watch Ultra 2 poriadne ešte ani nevychladol, keďže na pulty predajní dorazil len pred niekoľkými týždňami.

Je však zvykom, že nové produkty prechádzajú dlhým procesom vývoja a produkcie, ktorý musí spoločnosť plánovať niekoľko mesiacov vopred. Podľa informácií z dodávateľského reťazca však firma zatiaľ nezačala. V porovnaní s harmonogramom výrobných procesov ostatných zariadení ide o veľmi neobvyklú situáciu.

Apple Watch Ultra 3 možno budúci rok nedorazia

Apple Watch Ultra 2 sa od svojho predchodcu takmer v ničom nelíšia. Nové hodinky síce majú svetlejší displej a rýchlejší čip, no po dizajnovej stránke je to rovnaká pesnička ako pri prvej generácii. Zmena by však mohla nastať pri nasledujúcej verzii. Zatiaľ však nie je známe, kedy presne sa jej dočkáme.

Apple Watch Ultra 2
Zdroj: Apple

Podľa spomínaného analytika je však jedna vec jasná.  Ak Apple do konca roka oficiálne nezačne s projektom Apple Watch Ultra 3 je takmer isté, že v roku 2024 neuvidíme nové hodinky Apple Watch Ultra.

Tento krok by na jednej strane dával zmysel. Apple totiž potrebuje viac času na vývoj nových funkcií pre zdravotnú starostlivosť, zabezpečenie výroby nových funkcií a riešenie problémov spojených s výrobou MicroLED. Jednoducho povedané, ak chceme viac zmien tak si budeme musieť počkať.

Apple Watch Ultra nové farby
Zdroj: Apple, BGR / úprava redakcie

Apple Watch Ultra 3 by mali prísť s novým MicroLED displejom, ktorý by mohol byť až 30x svetlejší ako súčasný OLED. Zároveň by bol šetrnejší k batérii a pomohol by zlepšiť jej výdrž, ktorá je v porovnaní s konkurenciou takpovediac mizerná.

V hre je aj nový farebný variant, ktorý sa pôvodne odhadoval pre súčasnú generáciu. Na to, s čím sa Apple napokon predvedie si však ešte počkáme.

Prečítajte si tiež  Výdrž batérie Apple Watch sa po poslednej aktualizácii watchOS 10.1 brutálne zhoršila

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -