/* Header banner */

Spoločnosť Apple vydala aktualizáciu iOS 8.2, ktorá opravuje množstvo chýb, ktoré sa vyskytovali v predošlých verziách. To však nie je všetko a azda najväčšia novinka, ktorú iOS 8.2 prináša, je vstavaná aplikácia Apple Watch, ktorá je určená pre používateľov s hodinkami. Žiaľ Apple sa príliš rýchlo ponáhľal a hodinky nebudete môcť používať ešte vyše mesiaca!

Nová aplikácia

Apple s príchodom iOS 8.2 vydalo aj aplikáciu Apple Watch, ktorá primárne slúži na spárovanie hodiniek s iPhonom. Táto aplikácia je v našich iPhonoch akoby vstavaná a tak ju nie je možné odinštalovať. Stáva sa teda pevnou súčasťou iOS 8.2! Pozrime sa čo obsahuje!

Tak v prvom rade by sme chceli pochváliť ten zmysel pre detail, ktorý má Apple. Hneď po spustení aplikácie vás privíta aplikácia pozdravom, ktorý sa líši od toho, či je ráno, obed alebo večer. Celé spracovanie je samozrejme veľmi elegantné a aplikácia už teraz, mesiac pred začiatkom predaja Apple Watch, umožňuje hodinky s našim iPhonom spárovať. Áno je to zatiaľ zbytočná funkcia ale v prípade, že sa budete nachádzať napríklad v obchode Apple Store kde už hodinky budú vystavené a tak si môžte vyskúšať spárovanie.

V súčasnosti nájdete v aplikácií len tri sekcie menu. Prvou je samotné spárovanie, druhou sú prezentačné videá, ktoré zobrazujú hodinky a podľa nášho názoru majú až 60FPS! Apple si teda dalo záležať na tom, aby sa aj používatelia, ktorých Apple Watch až tak nezaujímali, o hodinkách dozvedeli viac. Posledná sekcia ponúka špeiciálny AppStore pre hodinky, cez ktorý do nich budeme inštalovať aplikácie. Žiaľ zatiaľ sa doň nedostanete a nájdete tu len informáciu o predpredajoch hodiniek.

Aplikácia je kompatibilná s:

/* Interscroller mobile ad 300x600 */
  • iPhone 5
  • iPhone 5c
  • iPhone 5s
  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus

Aplikácia však vyzerá celkom dobre a Apple ukazuje, že jeho programátori sú jednoducho špičkoví. Uvidíme, aká bude aplikácia aj v praxi, no na to si ešte budeme musieť nejaký ten mesiac počkať!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Majitelia Apple Watch majú problém s ich nabíjaním.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.