Minulý týždeň sme vám prinieslie príbeh o žene z Oklahomy, ktorej Apple Watch zachránili život tým, že jej lekárom pomohli diagnostikovať cukrovku. V štáte Oklahoma ostaneme aj v najnovšom príspevku. Hlavným hrdinom sa opäť stali hodinky Apple Watch, ktoré pomohli mužovi na ceste stať sa maratóncom. Nemal to však také jednoduché, ako ostatní bežci.

Apple Watch sú známe svojimi funkciami, ktoré pomáhajú v núdzových zdravotných situáciách. Mimo upozornení sú však aj dokonalým nástrojom na sledovanie svojich výsledkov a všeobecnej kondície. Billy Smith z Oklahomy mal 4. marca 2020 srdcový infarkt a o niekoľko dní neskôr musel podstúpiť operáciu srdca s trojitým bypassom.

Po operácii sa sotva vedel pohnúť, čo ho motivovalo ku zmenám v jeho životnom štýle. Práve v týchto ťažkých chvíľach mu pomohli inteligentné hodinky Apple Watch.

Apple Watch ako dokonalý nástroj pre zlepšovanie kondície

Ak vlastníte Apple Watch, možno to poznáte aj vy. Po niekoľkých dňoch tréningu sa stanete doslova závuslí na uzatváraní kruhov pohybu, čo vás vedie k ešte lepším výsledkom.,

Rovnaký scenár čakal aj Billyho, ktorý sa v októbri tohto roku odvážil prihlásiť na virtuálnu verziu behu OKC Memorial 5K.

Apple Watch senzory
Zdroj: Apple, SvetApple (úprava redakcie)

Postupne sa zo Smitha stal aj nadšenec turistiky a iných športov a to všetko len kvôli Apple Watch. Pri príležitosti Svetového dňa diabetu, ktorý sa oslavuje 14. novembra, sa Smith chcel podeliť o svoj príbeh, aby povzbudil ostatných k lepšej kondícii a prevencii zdravotných problémov, podobne ako v jeho prípade.

Ako ste na tom s Apple Watch vy? Motivujú vás hodinky k lepším športovým výkonom a k lepšej kondícii? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Budúce Apple Watch Series X dostanú revolučnú zdravotnú technológiu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -