Aj keď je iPhone vyvíjaný so zreteľom na dokonalé fotoaparáty či kamery, jeho natívna aplikácia nevyhovuje všetkým profesionálnym fotografom. Našťastie však vznikla aplikácia Halide, ktorá odomyká oveľa viac možností. Jej vývojári teraz ponúkajú druhú aplikáciu Spectre, ktorá je zameraná na dlhé expozície, úplne zadarmo.

Aplikácia Spectre prišla na trh ešte v roku 2019 a poháňa ju AI (umelá inteligencia). Softvér využíva Neural Engine, ktorý spoločnosť Apple z roka na rok navyšuje. Vďaka tomu môžete na iPhone zachytiť nádherné snímky bez držiaka alebo statívu. Postačí vám iba pevná ruka.

Dlhá expozícia pri fotení vám dovolí zachytiť niekoľko sekúnd scény do jednej fotografie. Vďaka tomu dokážete nasnímať nádherné svetelné stopy, zachytiť pohyb vody alebo človeka čo športuje, či premeniť rušené scény na zábery bez davu ľudí. Sú to krásne triky, ktoré keď sa naučíte ovládať, dostanete sa ku vynikajúcim výsledkom.

Spectre je už zadarmo 

Aplikácia Spectre teraz prichádza vo verzii 1.5, ktorá mení platenú aplikáciu na bezplatnú. Dostupná je pre všetkých používateľov a dovolí vám nasnímať krátke troj-sekundové expozície úplne zadarmo.

Aj keď je to krátky čas, aj na ňom sa dá vyskúšať, či pre vás dáva Spectre zmysel alebo nie. Aplikácia bola pôvodne uvedená na trh s 9 sekundovou expozíciou a dnes ponúka aj možnosti 15 či dokonca 30 sekundovej expozície.

Pokiaľ sa vám fotenie so Spectre zapáči, za jednorázový poplatok 5,99 € odomknete všetky ďalšie možnosti. Nemusíte sa teda obávať otravného modelu predplatného.

Reklama
Reklama

Aplikáciu Spectre si môžete zadarmo stiahnuť na svoje iOS zariadenie po kliknutí na tento odkaz. Už len jej fantastické hodnotenia naznačujú, že to stojí za to. Sami ju už nejaký čas používame a s výsledkami záberov sme veľmi spokojní.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Google Chrome pre iOS prináša zásadné vylepšenie bezpečnosti. Pre toto by ste ho mali používať aj vy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here