Spoločnosť Apple oficiálne otvorila obchod s aplikáciami pre systém VisionOS ešte v polovici januára. V tom čase však neboli viditeľné žiadne apky na webovej stránke App Store. To sa v posledných dňoch zmenilo, keďže ku kompatibilným platformám pribudla na webe aj náhlavná súprava Apple Vision Pro.

Keď sa pozriete na webovú stránku niektorej aplikácie, uvidíte snímky obrazovky a kompatibilitu s jednotlivými operačnými systémami. Na tomto zozname sa už zobrazuje aj visionOS. Okrem štandardného popisu pre aplikácie a hry sú tiež dostupné snímky obrazovky, ktoré vám ukážu, ako vyzerá apka vo virtuálnej či rozšírenej realite.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Apky pre Vision Pro si pozriete už aj na webe

Webová verzia obchodu App Store po novom zahŕňa informácie o možnostiach aplikácie so systémom visionOS a tiež ukážky toho, ako aplikácia vyzerá na Vision Pro.

Nie všetky aplikácie, ktoré budú kompatibilné sa však dočkali plnohodnotnej natívnej podpory. Tejto téme sme sa viac venovali v samostatnom článku.

Microsoft Word pre visionOS
Zdroj: Apple App Store / snímka obrazovky

Apple sa chce v najbližšom období zamerať na odladenie systému, ktorý sa momentálne nachádza vo verzii visionOS 1.0.2.

Softvérová nadstavba by mala doraziť o niekoľko mesiacov v podobe visionOS 2. Túto aktualizáciu by sme mohli vidieť počas konferencie WWDC 2024, ktorá sa odohrá v júni. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám prinesie.

Prečítajte si tiež  Na Apple Vision Pro si užijete viac ako 600 aplikácií. Toto sú tie najlepšie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -