O najnovšiu správu sa postarala analytická spoločnosť Sensor Tower. Jej posledný výskum bol zameraný na výsledky App Store a Google Play počas Q3 2020. Podľa zistení padli ďalšie rekordy. Nehovoríme len o stiahnutiach ale aj o ziskoch!

Úspešný štvrťrok pre Apple aj Google

Ľudia vyhľadávali, sťahovali a nakupovali nový softvér aj počas tohto leta. V rámci oboch platforiem sa nainštalovalo 35,6 miliardy appiek, pričom tržby dosiahli 29,3 miliardy dolárov. Obe čísla sú v podstate rekordné. Medziročný nárast sa pohybuje na úrovni 20-30%.

Zaujímavý je obrovský nepomer medzi stiahnutiami a zárobkami. Pokiaľ sa pozrieme na App Store, ľudia si nainštalovali „len“ 8,2 miliardy appiek. Celkové tržby dosiahli 19 miliárd dolárov, čo je o 31% viac než minulý rok (14,5 miliárd dolárov).

Google Play sa môže hrdiť väčším počtom stiahnutí. Používatelia nainštalovali 28,3 miliardy appiek. Celkové tržby však napriek tomu dosiahli len 10,3 miliardy dolárov (minulý rok to bolo 7,7 miliardy dolárov).

Pozíciu najsťahovanejšej appky v rámci oboch platforiem vyhrala už niekoľkýkrát po sebe sociálna sieť TikTok. Tá je okrem iného označovaná aj za najlepšie zarábajúci softvér mimo kategórie „hry“. Na ďalších priečkach sa nachádza Facebook, Instagram alebo WhatsApp.

Ak by sme zrátali zisky z piatich najpopulárnejších hier, dostali by sme sa na 2,4 miliardy dolárov. Za 3 mesiace to nie je úplne najhoršie, čo poviete?

Apple v tejto kategórii dokonca mierne kleslo. Minulý rok si ľudia počas Q3 nainštalovali 2,4 miliardy herných appiek, pričom v roku 2020 to bolo o 100 miliónov menej. Google Play zaznamenal v rovnakej kategórii nárast o 36,8%.

Uvidíme, ako sa bude obom platformám dariť v závere roka. Blížia sa Vianoce a ľudia ostávajú vo veľkom doma na home office (v rámci pandémie). Predpokladáme, že čísla môžu byť zase rekordné. Nechajme sa prekvapiť.

zdroj

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.