Keď Steve Jobs poľavil zo svojej tvrdohlavej povahy a schválil práce na App Store, pravdepodobne nikto netušil, aký úspešný projekt to vo finále bude. Dnes tu nájdete aplikácie všetkého možného druhu. Za druhý štvrťrok 2020 padol rekord v počte stiahnutí.

App Store zaznamenal rekordy

Vyzerá to tak, že počas Q2 2020 zaznamenalo Apple obrovský úspech aj na poli svojich softvérových služieb. Ľudia od apríla do júna stiahli celkovo až 9,1 miliardy aplikácií, čím stanovili nový rekord. Podľa štatistiky sa jedná o medziročný nárast na úrovni 22,9%! V jablkovej spoločnosti pritom nie sú jediní, kto sa môže radovať z úspechu.

Podobný jav zaznamenali aj v Google Play. V ňom sa medziročne podarilo stiahnuť dokonca o 34,9% aplikácií viac, čo je opäť šialený údaj. Vo finále hovoríme o cca 28 miliardách. Tu treba poznamenať, že používateľská základňa tejto platformy je omnoho rozsiahlejšia. Aj preto je číslo viac ako trojnásobné.

Pokiaľ by sme to spojili dokopy, dospeli by sme k záveru, že v oboch internetových obchodoch súčasne sa podarilo stiahnuť 37,8 miliard appiek a medziročný nárast je na úrovni 31,7%.

Zapríčinila to pochopiteľne aj pandémia koronavírusu, ktorá donútila ľudí ostať doma a tí automaticky hľadali nové spôsoby, ako sa zabaviť alebo pracovať.

Najobľúbenejším softvérom v App Store bol počas tohto obdobia Zoom. Ten si ľudia nainštalovali cca 94 miliónov krát. Prvé miesto vyhral aj na Google Play, kde zaznamenal viac ako 200 miliónov stiahnutí. Ľudia sa tiež radi zabávali. Najpopulárnejšou hrou bol „Save the Girl“, ktorý sa stiahol viac ako 100 miliónov krát! Len tak ďalej.

Ako sa v iOS 13 dostať ku aktualizáciám cez App Store?
App Store zaznamenal rekordy! To isté aj Google Play.

zdroj

Prečítajte si tiež  Monitor Studio Display disponuje 64GB úložiskom, no využíva iba 2GB. Dôvod je naozaj zaujímavý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.