Spoločnosť Apple je preslávená niekoľkými ikonickými prvkami, ktoré sa v dnešnej dobe ale aj v minulosti vyskytovali na všetkých produktoch Apple. Jedným z nich je určite aj použitie bielej farby všade kde sa dá, čo bol určite skvelý nápad na to, aby Apple vyjadrilo tú neuveriteľnú čistotu, ktorú jej produkty ponúkajú. Avšak, má to jeden háčik, tá biela nie je čistá!
„A biela ostane sivou“
Tento mierne upravený reklamný slogan istého nemenovaného výrobcu pracích práškov sa nám až neuveriteľne presne hodil do nadpisu ale aj podnadpisu tohto článku. Takmer všetky ikonické produkty majú nejakú bielu časť. Napríklad taký iMac ponúka bielu Magic Mouse či Magic Pad, iPhone (okrem farebnej verzie) slúchadlá či nabíjačku a EarPods zase peknú krabičku.
V prípade prvého menovaného produktu zostáva biela bielou takmer vždy (ak píšeš 10 článkov pre svetapple denne tak možno ani nie) ale pri väčšine iMacov sú klávesnice stále v rovnakej farbe ako prišli z výroby, avšak iné to už je napríklad na plastovom iPhone 5C, ktorého zadnú časť pokrýva biely plast, krabičkách k slúchadlám EarPods, samotných EarPods či Lightning kábli, ktorý sa štandardne dodáva ku všetkým iOS zariadeniam.
Práve toto sú veci, ktoré časom tak trochu zosivejú a zrazu tá biela nepôsobí až tak čisto. Ba v niektorých prípadoch je farba taká škaredá, že používateľ je nútený kúpiť si nový kábel. V prípade gumených káblov je to celkom logické, keďže sú náchylné na zmenu farby (podľa nášho názoru by sa aj to dalo vyriešiť) avšak pri krabičke na EarPods, ktorej spodná strana časom zožltla alebo pri iPhone 5C, pri ktorom mnohí pozorujú podobný efekt by sa to už stávať nemuselo.
Netvrdíme, že Apple za to môže. Práve naopak, Apple za to nemôže (aj keby sa mohol troška posnažiť aby sa nič podobné nestávalo) avšak chceme ťa len dopredu upozorniť, že pokiaľ sa každý deň raduješ z toho aký je tvoj káblik, poprípade biely iPhone neuveriteľne čistý, dlho to tak nezostane a už po pár týždňoch budeš badať známky sivej farby!