Spoločnosť Apple je podľa nášho názoru v dizajne absolútna jednotka v porovnaní s konkurenciou, ktorá taktiež vyrába spotrebnú elektroniku. Vŕzgajúce, hrubé plastové počítače či nekvalitne spracovanie telefónov tu jednoducho neprichádza do úvahy a tak musí byť všetko dokonalo čisté a hladké. Vo veľkom dizajnu napomáhajú luxusnejšie materiály ako napríklad hliník avšak nezaprie sa ani výrazné použitie magnetov!

Magnety

Magnety sú takmer všade okolo nás a ich využitie môže byť naozaj zaujímavé. možno by nikoho ani nenapadlo, že magnety sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých Apple produktov. Tak napríklad taký MagSafe využíva magnety na to, aby dokázal udržať napájací adaptér v počítači, avšak pokiaľ by náhodou niekto zakopol o kábel, daný adaptér sa vďaka magnetom len odpojí a nedôjde k žiadnym zbytočným škodám. To však nie je jediné použitie tohto materiálu v MacBooku.

MacBook Pro 13" - svetapple.sk
MacBook Pro 13″ – svetapple.sk

Tak napríklad pri zatváraní displeja, minimálne v prípade našich počítačov MacBook Pro 13″ s Retina displejom Apple využilo magnety na nenápadný detail, ktorý si podľa nášho názoru neuvedomí aspoň 75% používateľov. Otváranie a zatváranie displeja je v prípade je tu samozrejmosť, avšak pokiaľ máš aj ty MacBook vyskúšaj ho otočiť naopak (odporúčame to robiť nad nejakým matracom) či sa displej otvorí alebo nie.

Správne, neotvorí a to všetko vďaka magnetom, ktoré ho držia so zvyškom počítača pokope. Magnety tu však slúžia aj pre trošku ťažší pocit pri otváraní displeja, čo počítaču pridáva akýsi exkluzívnejší dojem. Aby sme však nehovorili iba o Macu, Apple magnety využíva aj napríklad pri obaloch SmartCover či SmartCase na iPad. Aj keď sa ti to teda nemusí zdať, magnety spoločnosť používa pri svojich produktoch naozaj vo veľkom a sú neoddeliteľnou súčasťou jeho dizajnu.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako používať portrétny režim na iPhone a docieliť fantastické výsledky?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.