Spoločnosť Apple počas včerajšieho večera vydala aktualizáciu iOS 17.0.3 pre všetkých používateľov, ktorá sa zameriava na opravu prehrievania pri iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max a takisto rieši jednu závažnú bezpečnostnú chybu. Okrem toho je však v beta testovaní aj operačný systém iOS 17.1, ktorý by mal byť k dispozícii niekedy koncom októbra 2023.

A aj keď sa spoločnosť Apple snaží utajiť všetky novinky v čo najväčšej miere, pri iOS 17.1 sa jej to celkom nepodarilo. V systéme sa totiž nachádzajú informácie o styluse Apple Pencil, ktorý by mal prejsť čoskoro dôležitou zmenou. Spoločnosť Apple predstaví jeho novú verziu no pravdepodobne nepôjde o tretiu generáciu, ktorá dostane magneticky vymeniteľné hroty.

Podľa úniku totiž Apple Pencil dostane namiesto konektora Lightning USB-C čo znamená, že jej prvú generáciu, ktorá prišla na trh ešte v roku 2015 si firma plánuje ponechať v ponuke ešte nejaký ten piatok.

Dôvodom zmeny sú samozrejme nové zákony a nariadenia Európskej únie, ktoré spoločnosť Apple nútia, aby prešla na štandard USB-C.

Ocenia to najmä majitelia základného iPadu

iPad 10
Zdroj: YouTube / PengabdiApple (úprava redakcie) 

Netreba pri tom zabúdať, že aj keď je Apple Pencil 1 pomerne zastaralé zariadenie, stále je kompatibilné napríklad s iPadom 10. generácie, ktorý má síce moderný dizajn s plochými hranami no nepodporuje magnetické nabíjanie pre Apple Pencil 2. generácie.

A keďže má tento tablet USB-C a na nabíjanie Apple Pencil 1 je potrebné použiť špeciálnu redukciu, táto zmena zvýši komfort budúcim majiteľom oboch produktov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nová MagSafe peňaženka má problémy s funkciou Nájsť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -