To, že Apple sa ešte v septembri pochválilo tým, že jeho iPhone 11/11 Pro poháňa najvýkonnejší mobilný čip na svete už asi viete. Čo možno ale neviete (a nevedeli sme doteraz ani my) je to, že Apple A13 Bionic je podľa testov 2 krát výkonnejší ako najvýkonnejší čip v Andorid smartfóne. Pozrite sa na podrobnejšie informácie…

3Niečo o následujúcom teste

Apple A13 Bionic je podľa testov 2 krát výkonnejší ako najvýkonnejší čip v Andorid smartfóne. - svetapple.sk

O následujúci test sa postarala spoločnosť AnandTech. Tá je známa predovšetkým vďaka svojim komplexným testom komponentov. Patria sem napríklad procesory či GPU.

Zaujímavou informáciou o tejto spoločnosti je určite aj to, že jej zakladateľ ešte v roku 2014 pracoval v tíme spoločnosti Apple na tvorbe čipov. Niečo o technológiách teda vedia a dnes si vzali na mušku Apple A13 Bionic. Jablková spoločnosť procesor „promuje“ ako najvýkonnejší na svete v mobilnom zariadení. Zdá sa, že si nevymýšľa.

Apple A13 Bionic je podľa testov 2 krát výkonnejší ako najvýkonnejší čip v Andorid smartfóne.

Následujúce výsledky prišli z testu, ktorý bol maximálne objektívny a komplexný. Porovnával viacero stránok čipu, rôzne podrobnosti, špecifikácie a samozrejme výsledky najrôznejších testov. Takto dopadol:

  • Apple stále vedie na poli s mobilnými čipmi vďaka A13 Bionic. Tento mobilný procesor ponúka takmer dvojnásobný výkon ako druhý mobilný procesor, ktorý nepochádza z dielne tejto spoločnosti.
  • Čip A13 sa dokázal vyrovnať niektorým desktopovým procesorom, ktoré vyrába spoločnosť Intel či AMD.
  • Oproti minuloročnému Apple A12 čipu zaznamenala novinka približne o 20% vyšší výkon.
  • Jeho grafický výkon oproti poslednej generácii čipov neuveriteľne stúpol. Podľa testov narástol približne o 50-60%.
  • Čip má ale aj svoje nedostatky. Podľa AnandTech spotrebováva príliš veľa energie počas maximálneho zaťaženia. Výsledky hovoria, že A13 Bionic je omnoho menej efektívny takmer v každej náročnejšej oblasti.
Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.