Rivalita medzi spoločnosťou Apple a Samsungom bola odjakživa obrovská. Vždy sa tieto produkty porovnávali naprieč celým spektrom parametrov. A hoci má nový jablkový smartfón najrýchlejší procesor na svete, v tomto prípade mu to veľmi nepomohlo. Samsung Galaxy Note 10+ porazil v rýchlostnom teste iPhone 11 Pro Max.

Samsung Galaxy Note 10+ porazil v rýchlostnom teste iPhone 11 Pro Max.

Niekto to možno čakal iný nie. Apple poväčšine podobné rýchlostné testy vyhráva ale dnes dá sa povedať zlyhalo na plnej čiare. Konkurencia z Južnej Kórei mu to v rýchlostnom teste poriadne natrela.

Test vyhrala a berie si tak právoplatne uznanie za najrýchlejší smartfón na svete. Všetko aj napriek tomu, že v novom iPhone sa momentálne nachádza najrýchlejší procesor na svete, Apple 13 Bionic, ktorý by si mal dať rady aj s tou najväčšou konkurenciou. Nedal si. Dôvodov zlyhania môže byť viacej.

V prvom rade je to pomerne malá operačná pamäť RAM. iPhone 11 Pro Max oficiálne operuje so 4 GB RAM s tým, že ďalšie 2 GB RAM si pravdepodobne necháva v zálohe čisto pre svoje extrémne prepracované fotoaparáty. Samsung išiel opačnou cestou a ponúka prakticky trojnásobok toho čo Apple. Pod jeho kapotou nájdeme až 12 GB RAM, čo mohlo v tomto teste rozhodnúť.

- Reklama -
Samsung Galaxy Note 10+ porazil v rýchlostnom teste iPhone 11 Pro Max. Takýto bol rozdiel. - svetapple.sk
Samsung Galaxy Note 10+ porazil v rýchlostnom teste iPhone 11 Pro Max. Takýto bol rozdiel. – svetapple.sk

Na druhú stranu môžeme vinu pripisovať ešte jednému aspektu a nechceme aby to vyznelo ako výhovorka. Problémovým môže byť práve operačný systém iOS 13. Ten obsahuje viacej chýb, ako by si fanúšik spoločnosti Apple prial. Netvrdíme, že to tento test ovplyvnilo ale mohlo.

Predsa len na iných videách môžeme vidieť ako iPhone XS Max poráža iPhone 11 Pro Max v podobnom rýchlostnom teste a to je skutočne zvláštne. Tak či onak. Aj operačný systém je súčasť smartfónu a keďže svoje chyby mohol mať aj Samsung (alebo si na ne dali pozor a žiadne nemá?) test je maximálne objektívny. Uvidíme, či sa niečo podobné zopakuje, povedzme pri nejakej budúcej aktualizácii iOS 13.

Možno po oprave a ladení systému bude mať tento test lepší výsledok. Zatiaľ ale môžeme prehlásiť, že Apple prehralo o celých 6 sekúnd, čo veru nie je banálny výsledok. Netvrdíme, že to niečo znamená. Pokiaľ sa ale bude s vami niekto hádať o tom, ktorý smartfón je najrýchlejší na svete, už to nebude iPhone. Gratulujeme Samsung…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here