Bezdrôtové slúchadlá sú v súčasnosti veľmi populárny technologický produkt. Aj preto sa nemôžeme čudovať tomu, že niekto urobil test kde porovnáva Apple AirPods vs Samsung Galaxy Buds. Výsledok je ale trochu znepokojivý. Apple nevyhralo…

Apple AirPods vs Samsung Galaxy Buds

Consumer Reports sa najnovšie pozrelo na najnovšie bezdrôtové slúchadlá od spoločnosť Apple a od spoločnosti Samsung. Rozhodlo sa podrobne preveriť kvalitu zvuku aby potencionálnym zákazníkom mohli ponúknuť odporúčanie. Tento test jablková spoločnosť prehrala. Samusng Galaxy Buds boli naopak vraj perfektné.

Autori tohto testu uviedli, že slúchadlá AirPods odviedli v teste “slušnú prácu” ale v reprodukcii dialógov a v prehrávaní hudby či filmov existujú “zjavné nedostatky”. Jednou z najslabších stránok sú basy. V tomto smere evidentne Samsung vedie. Consumer Reports totižto pochválil práve silné basy s dostatočnou hĺbkou. Podľa názoru recenzentov sú na tom lepšie aj výšky.

Dizajn nebol dôležitý… Ocenili však prepojenie s ostatnými Apple zaraideniami.

Čo sa týa dizajnu, tak v tomto smere Cosnumer Reports rešpektuje preferencie používateľa. Predsa len každý sme trochu iný a preferujeme niečo iné. Niekto má radšej in-ear slúchadlá, ako práve Samsung Galaxy Buds, iný môže mať voľnejší štýl, ktorý ponúkajú Apple AirPods.

Apple AirPods vs. Samsung Galaxy Buds - Apple prehráva... - svetapple.sk
Apple AirPods vs. Samsung Galaxy Buds – Apple prehráva… – svetapple.sk

Autori testu ale ocenili napríklad to ako dokážu AirPods spolupracovať s inými produktmi z palety spoločnosti Apple. V tejto súvislosti vyzdvihli najmä perfektný čip H1. Taktiež sa im páčil malý dizajn nabíjacej skrinky. To čo ale skritizovali je ovládanie slúchadiel.

Výsledok tohto testu teda dopadol tak, že Galaxy Buds získali skóre až 86 bodov, k čomu samozrejme gratulujeme. Na druhú stranu si ale nemyslíme, že AirPods sú tak priemerný produkt, aby získali len 56 bodov. Prehru rešpektujeme ale 30 bodový rozdiel sa nám zdá jednoducho príliš markantný.

Consumer Reports majú často krát diskutabilné vyhlásenia ohľadom Apple výrobkov.

Napokon už iba dodáme, že títo recenzenti majú za sebou už viacero sporných tvrdení a odporúčaní. Nechceme tu teraz vyplakávať ale niekedy sa nám zdá, že voči Apple produktom nie sú úplne objektívni. AirPods sú skvelý produkt a určite si nezaslúžili tak nízke hodnotenie. Veríme, že Samsung Galaxy Buds sú lepšie. Veríme aj skóre 86 bodov.

Ten reálny rozdiel nemal byť ale 30 bodov, ale možno 10. Napokon už len dodáme naše odporúčanie, nech si každý kúpi to, čo mu vyhovuje viac podľa osobnej preferencie. Skúste si AirPods a potom povedzte či sú fakt také zlé…

Apple AirPods vs. Samsung Galaxy Buds - Apple prehráva... - svetapple.sk
Apple AirPods vs. Samsung Galaxy Buds – Apple prehráva… – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here