Apple odstránilo 3,5mm jack ešte v roku 2016 a konkrétne zo zaraidenia iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Mnohí sa búrili a boli nahnevaný. Dnes už si na jack vo svojom iPhone nikto ani nespomenie. Samsung sa držal pomerne dlho avšak aj tu prišiel čas na zmenu. Na budúci rok môžeme očakávať Samsung Galaxy S11 bez 3,5mm jacku. Tento rok to začne modelom Note 10.

Samsung Galaxy S11 bez 3,5mm jacku

O tom, že Samsung Galaxy S11 bez 3,5mm jacku píšeme aj preto, lebo nepôjde o prvé dôležité zariadenie od juhokórejského výrobcu, ktoré jeho prítomnosť absentuje. Po vzore Applu z roku 2016 tento radikálny krok urobí až skoro po troch rokoch pri svojom gigantickom smartfóne Note 10, ktorý by mal byť predstavený v auguste 2019 (teda mesiac pred novými iPhonmi). O jeho neprítomnosti nehovoria iba tajné zdroje z pozadia spoločnosti Samsung ale aj uniknuté rendery, ktoré kolujú na internete.

Akonáhle sa svet túto informáciu dozvedel, začalo sa uvažovať, aký krok urobí Samsung pri budúcoročnej vlajkovej lodi, modelu Galaxy S11. Dnes sa už skoro s istotou dá povedať, že úplne rovnaký. Potvrdzujú to ďalšie informácie z vnútra spoločnosti Samsung. Navyše sa však šepká, že absenciu 3,5mm jacku firma vynahradí a to lepšie ako to urobilo Apple so svojou jednoduchou redukciou.

Samsung Galaxy S11 bez 3,5mm jacku. Skoro 4 roky po Apple. - svetapple.sk
Samsung Galaxy S11 bez 3,5mm jacku. Skoro 4 roky po Apple. – svetapple.sk

K baleniu vlajkovej lode by zákazníci mohli dostať celkom nové, bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds, čo by bol geniálny ťah. Ich kvalita sa rovná prémiovým produktom. Pri iPhone je nutné toto príslušenstvo dokúpiť za 179€ čo veru nie je nič príjemné po kúpe iPhonu za 1199€.

Silná konkurencia na budúci rok

Vyzerá to tak, že Apple bude mať na budúci rok veľmi silnú konkurenciu. Galaxy S11 bude namakaná mašina, ku ktorej okrem iného dostanete niečo navyše. Otázne je ale to ako dobre bude fungovať. Niekto, kto je zvyknutý na iOS už jednoducho operačný systém meniť nechce a má na to svoje dôvody. Nechajme sa teda prekvapiť čo Samsung prinesie a hlavne ako na to Apple v roku 2020 zareaguje. S modelom S10 bola postavená latka naozaj vysoko.

Samsung Galaxy S11 bez 3,5mm jacku. Skoro 4 roky po Apple. - svetapple.sk
Samsung Galaxy S11 bez 3,5mm jacku. Skoro 4 roky po Apple. – svetapple.sk

Tohtoročné iPhony sú však ešte stále iba pred dverami, takže konkurencia pre toto zariadenia ešte len príde. Uvidíme čo si pre nás Apple pripraví.

zdroj: SamMobile

ZDROJSamMobile
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here