Apple naďalej spolupracuje so spoločnosťou Intel

Tak ako sa dalo predpokladať, prechod na platformu ARM nebude okamžitý. Technologický gigant síce predstavil svoj vlastný čip, no v ponuke ostali aj procesory od Intelu. Pokiaľ niekto nedôveruje novej technológii (alebo mu z rôznych dôvodov nevyhovuje), môže zvoliť alternatívu. Rovnakú možnosť bude mať aj v druhej polovici roka 2021.

Podľa známeho leakera „L0vetodreama“ (presnosť 88,9%) firma predstaví nové MacBooky s vylepšeným dizajnom za cca 12 mesiacov. Aj keď sa bude sústreďovať na platformu ARM, stále tu nájdeme čipy Intel (pravdepodobne drahšie verzie).

„L0vetodream“ týmto príspevkom reagoval na tvrdenie analytika Ming-Chi Kua (presnosť 78%), ktorý vo svojej správe uviedol, že nové MacBooky dostanú len procesory Apple Sillicon.

Samotný nesúhlas (s Kuom) nie je akokoľvek prekvapivý. Spomeňme si na WWDC 2020, kedy Apple komunikovalo svoje plány s dvojročným prechodom na novú platformu.

Tim Cook viackrát avizoval, že Mac stále ráta s procesormi od Intelu. Na druhej strane je otázne, kto ich bude kupovať. Povedzme si na rovinu, že čip M1 prekvapil väčšie množstvo používateľov, ako sa pôvodne očakávalo. Jeho schopnosti sú popisované ako „neuveriteľné„.

Potvrdiť to môžeme aj my v redakcii. Pokiaľ vás zaujímajú naše prvé dojmy z MacBooku Pro 13″ (M1 a 8GB RAM), prečítajte si tento článok. Do komentára nám napíšte, či by ste šli radšej do Intelu alebo riešenia od Apple.

Prečítajte si tiež  Si škodoradostný? Toto video s iOS 10 je pre teba!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.