Ochorenie koronavírusu sa na Slovensku šíri mimoriadne rýchlo. Pokiaľ chcete vidieť ako sa vyvíja COVID-19 v zahraničí, môžete na to použiť túto interaktívnu mapu. Nakoľko ale počet nakazených pribúda aj u nás, možno vás bude zaujímať, ako je to z pohľadu jednotlivých okresov. Pomôže vám táto nová mapa!

Koronavírus na Slovensku. Sledujte interaktívnu mapu.

Predpokladáme, že tak ako každý občan, chcete aj mať aj vy všetky dostupné informácie o koronavíruse (COVID-19), ktorý sa aktuálne veľmi rýchlo šíri po Slovensku. Je to pochopiteľné. Na svete už vzniklo niekoľko interaktívnych máp, vďaka ktorým môžete mať presné dáta ohľadom toho, ako sa pandémia vyvíja vo svete. Dnes sa ale pozrieme na mapu, ktorá funguje na Slovensku a informácie čerpá iba z oficiálnych štatistík, Úradu verejného zdravotníctva.

Štát k tejto mimoriadnej situácii vytvoril aj stránku korona.gov.sk, na ktorej môžete sledovať aktuálne novinky týkajúce sa COVID-19. Je zrejmé, že ak chcete mať relevantné a presné údaje z prvej ruky, budú sa nachádzať práve na štátnom webe. Našťastie ale okrem toho, vznikla aj ďalšia interaktívna mapa, ktorá je podobná tej prvej (celosvetovej) a týka sa len Slovenska. Postarala sa o ňu firma ArcGEO Information Systems s.r.o.

Mapa má veľmi presné údaje a ponúka viacero štatistík. Niektoré dáta možno nenabiehajú okamžite, nakoľko aktualizácia chvíľu trvá. Na druhej strane ale ponúka veľmi dobrý prehľad, ktorý by vás mohol zaujímať. Kompletne celú mapu môžete vidieť na tomto odkaze. Pokiaľ vám však stačí zmenšená verzia na našom webe, nachádza sa pod týmto textom. Držme si palce a ostaňme doma. Spolu to zvládneme.

Prečítajte si tiež  Najlepšie komédie na Netflixe. Týchto 15 filmov si nenechajte ujsť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.