Spoločnosť Apple predstavila svoj platobný systém Apple Pay len počas minulého roka a od tej doby si ho používatelia v krajinách, kde bol sprístupnený obľúbili. Každopádne, Apple už rozmýšľa ako by sa dalo Apple Pay posunúť na úplne inú úroveň. V dnešných dňoch získal patent, vďaka ktorému bude môcť táto služba bez problémov konkurovať platobnému systému PayPal. 

Nový patent

Spoločnosť Apple, zdá sa, chce posúvať mobilné platby na úplne inú úroveň a tak si dala patentovať novinku, vďaka ktorej bude môcť bez problémov konkurovať aj takým službám ako je napríklad PayPal. Hlavnou novinkou by totiž malo byť posielanie peňazí priamo zo zariadenia na zariadenie, obmedzované vzdialenosťou týchto zariadení. Fungovať by to mohlo veľmi jednoducho a to pomocou špeciálnych paketov, ktoré sa posielajú medzi sebou a informujú o stave účtov oboch strán ako aj o čiastke peňazí, ktorá by sa mala z jedného zariadenia na druhe preniesť.

Apple Pay-svetapple.sk
Apple Pay-svetapple.sk

Čo sa týka bezpečnosti tak na to má Apple jeden veľmi sofistikovaný spôsob, vďaka ktorému by nemalo dôjsť k nijakému zneužitiu podobnej platby. Na to, aby mohla jedna strana previesť peniaze na účet druhej strany bude služba vyžadovať odtlačok prsta. Pravdepodobne tu dôjde aj k nejakému tomu obmedzeniu sumy, ktorú bude možné medzi zariadeniami previesť. Na všetko bude slúžiť aplikácia Wallet, ktorá v iOS 9 nadobro nahradí Passbook.

Samozrejme, zatiaľ nemôžeme hovoriť o tom, či Apple podobnú službu vôbec predstaví len kvôli tomu, že na ňu získal patent. Avšak, v tomto prípade to vyzerá tak, že by spoločnosť mohla predsalen previesť tento patent do reality a tak predstaviť aj novinku v službe Apple Pay!

Prečítajte si tiež  Na Slovensku začína zaokrúhľovanie centov. Ako je to pri platbe kartou alebo telefónom?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.