Podľa najnovšej správy analytika Matta Margolisa by mal mať Apple dostatočné množstvo zafírových sklíčok pre iPhone 6 a iWatch.

Zafírové sklíčka

Sú vyrobené z extrémne odolného materiálu, ktorý používa Apple od iPhonu 5 vo svojich zariadeniach. Vyznačujú sa omnoho lepšou kvalitou ako klasické Gorilla Glass. Sú takmer nepoškriabateľné a zároveň nerozbitné. Jediný problém týchto sklíčok je cena. Pokiaľ však dôjde k sériovej výrobe mohla by cena výrazne klesnúť!

Čo na iPhone z týchto sklíčok nájdeme?

V aktuálnom iphone 5S nájdeme hneď dve miesta, kde Apple zafírové sklíčka zakomponoval. Tou prvou je fotoaparát, ktorého šošovku chráni práve tento materiál. Ďalej ho nájdeme aj na spodnej časti telefónu. Konkrétne na tlačítku „Home Button“, v ktorom sa skrýva senzor Touch ID. Práve povrch tohoto tlačítka alebo senzoru je vyrobený zo zafírového sklíčka.

iphone-5s-camera-flash
Šošovku fotoaparátu iPhonu 5S chráni práve zafírové sklo – svetapple.sk

 

Výroba

 

Výrobca nainštaloval už 2500 pecí na výrobu zafírových sklíčok a údajne už čaká len na posledné peniaze od jablkovej spoločnosti pre celkové dokončenie a zabezpečenie chodu výrobného procesu. Podľa odhadov by mala byť továreň schopná vyrobiť okolo 200 miliónov kusov sklíčok mesačne čo je ešte o niekoľko miliónov viac ako by potrebovalo Apple na pokrytie iPhonu 6 a iWatch. Je možné, že ide o prípravu na senzor odtlačkov prstov pre iPad, ba dokonca i iPod Touch.

ipadfinger2
Senzoru odtlačkov prstov sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme aj v nových iPadoch Air/Mini

Kde ich chce Apple použiť?

Podľa najnovších správ by sa  mohli použiť na sklíčko pre inteligentné hodinky iWatch. Špekuluje sa však aj o iPhone 6, na ktorom by mohli taktiež zaujať miesto krycieho skla retina displeja. Mohli by teda spôsobiť mini revolúciu v oblasti kvality svojich displejov. Všetky momentálne smartfóny majú problém s výraznými škrabancami, ktoré sa na nich objavujú aj napriek výrazne kvalitnejšiemu sklu. Pokiaľ by Apple použilo zafírové sklo malo by určite veľkú výhodu oproti konkurencií. Veď priznajte sami, koľkí z vás májú na svojom telefóne fóliu?

Balogh-iwatch
Krycie sklo údajne pripravovaných iWatch by malo byť vyrobené práve so zafírového skla – svetapple.sk

zdroj:www.macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.