Spoločnosť Apple vyberá každú jednu položku a každý jeden detail svojho operačného systému iOS či OS X krok po kroku. Práve preto by sme sa nemali čudovať, pokiaľ spoločnosť rozmýšľa aj nad tým, aký font použije pri budúcich verziách operačných systémov. Podľa všetkého ho totiž spoločnosť s nakúsnutým jabĺčkom v logu zmení. Pôjde o ten istý font, aký nachádzame aj v hodinkách Apple Watch!

Nový font

Spoločnosť Apple v súčasnosti pracuje na novom prepojení fontu „San Francisco“, ktorý už niekoľko mesiacov poznáme napríklad z hodiniek Apple Watch a operačných systémov iOS 9 či z novej verzie OS X. V súčasnosti majú oba systémy jednotný font, ktorý v prípade iOS prišiel vo verzii 7 (2013) a do OS X dorazil vo verzii Yosemite (2014). Celkovo by malo nové písmo oživiť vzhľad celého systému a spoločnosť navyše vybrala takú cestu, ktorá by nemala príliš vadiť ani samotnému užívateľovi.

- Reklama -

Lepšie povedané, písmo nie je až také výrazne a príliš rozdielne od toho súčasného, a tak je dosť možné, že si zmenu vlastne ani nevšimneš. Každopádne tu je pekne vidieť, ako Apple rozmýšľa nad každým jedným detailom, ktorým font použitý v systéme nepochybne je!

San Francisco - svetapple.sk
San Francisco – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.