Jablková spoločnosť si podala patent na to, aby boli jej telefóny čo najviac minimalistické. Prednú kameru, ktorej súčasťou je dokonca aj led dióda, dokážu integrovať do slúchadla na prednej strane.

Face Time v slúchadle?

V Coupertine to zobrali pravdepodobne s napredovaním až moc vážne a podali si patent na integrovanie prednej Face Time kamery priamo do reproduktoru v hornej časti zariadenia. Jej súčasťou má byť aj led dióda, pomocou ktorej budú selfie fotky v tme opäť raz o niečo kvalitnejšie. Hlavným dôvodom pre tento krok má byť aj fakt, že Apple sa riadi najmä mottom aby jeho výrobky boli čo najviac minimalistické. Hlavne preto sme doposiaľ nevideli nič podobné ako napríklad led diódu na prednej strane zariadenia. Mohla by totiž elegantný dizajn kompletne rozrušiť.

facetime-camera
Je FaceTime kamera v sklenenom ráme minulosťou? – svetapple.sk

Špeciálna mriežka

Apple dokáže vyrobiť špeciálnu mriežku, ktorá nebude prekážať nasvieteniu expozície či finálnej kvalite fotografií. Ďalšou výhodou špeciálnej mriežky má byť aj fakt, že sa do nej bude dať schovať napríklad svetelný senzor, vďaka ktorému dokáže telefón automaticky zvýšiť či naopak znížiť jas displeja.

10110-2166-Screen-Shot-2014-08-07-at-94215-AM-l
Obrázok popisujúci nový patent – svetapple.sk

V iPhone 6 nie

Je jasné, že Jablková spoločnosť tento patent zatiaľ v iPhone 6 nepoužije. Hlavným dôvodom je najmä to, že nové iPhony už vstúpili do výroby a patent bol podaný len dnes. Najskôr sa ho môžme teda dočkať v iPhone 7 či dokonca 8, ak vôbec.

facetime_hero
„Skrytej“ kamery sa možno dočkáme najskôr v iPhone 7 či dokonca 8 – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple práve natáča novú Keynote. Prezradilo sa úplnou náhodou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.