Nie je to tak dávno, čo sa vo veľkom začalo písať o tom, že Apple plánuje výrobu vlastných automobilov. Podľa Bloombergu ma Apple začať s výrobou svojho prvého vozidla v roku 2020. Celkom by to sedelo, keďže vývoj automobilu trvá automobilkám obvykle 5-7 rokov (nezabúdajme na to, že Titan je vraj už rok vo vývoji).

Veľká konkurencia

Pokiaľ sa v Apple predsa len rozhodnú, že vlastné elektrické auto vyvinú, muselo by ísť o špičkovú techniku, ktorá bude použiteľná ako na krátke, tak aj na dlhé trasy bez toho, aby ste museli dlhé hodiny stáť a čakať, kým sa vám dobijú batérie. Spoločnosti určite nehrá do karát ani to, že Tesla pripravuje svoj model 3, ktorý zvládne prejsť 200 míľ na jedno nabitie, čo je v prepočte 321 kilometrov do roku 2017 s tým, že cena automobilu nepresiahne hranicu 40 000$ a v podstate pôjde o taký menší model S.

Pokiaľ by sa teda Apple Titan skutočne stal realitou, konkurencia Apple by už mala obrovský náskok vďaka svojej technológii a mohlo by sa stať, že vozidlo, ktoré tu uvidíme v roku 2020 ponúkne mierne zastaranejšiu techniku ako konkurenčné modely (samozrejme netreba zabúdať ani na to, že Apple zamestnáva tých najlepších ľudí po celom svete a tak je možné, že to bude práve ono, kto bude priekopníkom vo svete elektromobilov!)

Náš osobný názor je však taký, že pokiaľ Apple môže a vie, ako urobiť v tomto odvetví revolúciu, nech do toho určite ide. Dôvod je jednoduchý, elektromobily zrejme budú musieť byť realitou, no problém tých súčasných je vysoká cena a nízky dojazd. Pokiaľ by nás v Apple presvedčili o opaku, veď majú na to ešte 5 rokov, mohli by toho veľa zmeniť tak, ako veľa zmenil model S, ktorý má naozaj skvelý dojazd a pritom ide o plnohodnotné vozidlo nie len akési „mestské presúvadlo“.

Prečítajte si tiež  Ukradol informácie o Apple Car a prezradil ich Číňanom. Hrozí mu 60 rokov za mrežami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.