Nie je žiadnym prekvapením, že ak má spoločnosť Apple v budúcnosti predstaviť svoje vlastné vozidlo, všetko musí byť dokonalé. Víziou tohto technologického giganta je, aby auto fungovalo na baterky a zároveň poskytovalo plne autonómny režim jazdy. S tým však súvisí aj zachovanie určitého komfortu na palube, o čo by sa mohol postarať bývalý manažér automobilky Lamborghini.

Ako píše Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ku projektu Apple Car sa pridal nový významný člen tímu Luigiho Taraborrelliho. Ide o človeka, ktorý mal v predošlom zamestnaní dohliadať na dizajn/výskum podvozku a dynamiky vozidiel značky Lamborghini. V prípade Apple Car sa však zrejme nebude sústrediť na športovú jazdu ale naopak na vysoký komfort na palube.

Expert na viacero oblastí 

Lamborghini aventador v oranžovej farbe na ulici
Zdroj: Unsplash / Kevin Bhagat

Luigiho Taraborrelliho je expertom na návrhy zavesenia kolies, diskov a pneumatík, riadenia a brzdových systémov, výfukových systémov, palivových systémov, asistenčných technológií pre vodiča a ďalších komponentov, s ktorými sa v automobiloch stretávame.

Prečítajte si tiež  Chcete používať CarPlay ako profíci? Pomôže vám Petr Mára!

„V automobilovom priemysle pôsobím už viac ako dvadsať rokov. Pracujem na navrhovaní úžasných automobilov a zároveň prispôsobujem a pretváram organizáciu svojho tímu tak, aby napĺňal víziu a poslanie spoločnosti,“ napísal Taraborrelli na svojom profile na LinkedIn.

Taraborrelli je fanúšikom technológií

Taraborrelli tiež uviedol, že technológie patria ku jeho najväčším vášňam a aj preto je preňho spoločnosť Apple ideálnou voľbou. Žiaľ, čo presne bude robiť na projekte Apple Car zatiaľ uvedené nebolo.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Každopádne, keďže má Apple od začiatku tisícročia niekoľko stoviek patentov, ktoré súvisia s vývojom vlastného vozidla, pravdepodobne je iba otázkou času, kým sa o tomto projekte dozvieme viac. Sme tiež veľmi zvedaví na to, akú úlohu v ňom bude zohrávať Luigiho Taraborrelliho.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here