Nie je žiadnym prekvapením, že ak má spoločnosť Apple v budúcnosti predstaviť svoje vlastné vozidlo, všetko musí byť dokonalé. Víziou tohto technologického giganta je, aby auto fungovalo na baterky a zároveň poskytovalo plne autonómny režim jazdy. S tým však súvisí aj zachovanie určitého komfortu na palube, o čo by sa mohol postarať bývalý manažér automobilky Lamborghini.

Ako píše Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ku projektu Apple Car sa pridal nový významný člen tímu Luigiho Taraborrelliho. Ide o človeka, ktorý mal v predošlom zamestnaní dohliadať na dizajn/výskum podvozku a dynamiky vozidiel značky Lamborghini. V prípade Apple Car sa však zrejme nebude sústrediť na športovú jazdu ale naopak na vysoký komfort na palube.

- Reklama -

Expert na viacero oblastí 

Lamborghini aventador v oranžovej farbe na ulici
Zdroj: Unsplash / Kevin Bhagat

Luigiho Taraborrelliho je expertom na návrhy zavesenia kolies, diskov a pneumatík, riadenia a brzdových systémov, výfukových systémov, palivových systémov, asistenčných technológií pre vodiča a ďalších komponentov, s ktorými sa v automobiloch stretávame.

„V automobilovom priemysle pôsobím už viac ako dvadsať rokov. Pracujem na navrhovaní úžasných automobilov a zároveň prispôsobujem a pretváram organizáciu svojho tímu tak, aby napĺňal víziu a poslanie spoločnosti,“ napísal Taraborrelli na svojom profile na LinkedIn.

Taraborrelli je fanúšikom technológií

Taraborrelli tiež uviedol, že technológie patria ku jeho najväčším vášňam a aj preto je preňho spoločnosť Apple ideálnou voľbou. Žiaľ, čo presne bude robiť na projekte Apple Car zatiaľ uvedené nebolo.

Každopádne, keďže má Apple od začiatku tisícročia niekoľko stoviek patentov, ktoré súvisia s vývojom vlastného vozidla, pravdepodobne je iba otázkou času, kým sa o tomto projekte dozvieme viac. Sme tiež veľmi zvedaví na to, akú úlohu v ňom bude zohrávať Luigiho Taraborrelliho.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -