Spoločnosť Apple stavia svoj nový Campus alebo pre mnohých skôr nové sídlo už vyše roka. Za tak krátku dobu dokázala urobiť neuveriteľné množstvo roboty a našinci sa len môžu čudovať, ako je možné, že nemáme diaľnicu z Bratislavy do Košíc, keď v Cupertine dokázali postaviť takúto obrovskú stavbu za jediný rok. Otváranie je stanovené na koniec roka 2016.

Obrovský pokrok

Celá nová budova spoločnosti Apple pozostáva celkom z desiatich budov, ktoré sú postavené v tvare kruhu. Apple má viacmenej dokončených presne 5 budov, čo znamená, že ostáva polovica. Samozrejme dokončené nie sú úplne a stojí zatiaľ len ich hrubá konštrukcia, ale aj tak je to takmer neuveriteľné, nakoľko môžeme vidieť, kde bol Apple s touto stavbou pred rokom a kde bol pred pol rokom (aj to uvidíš priamo vo videu).

- Reklama -

Tento obrovský projekt nie je dielom Tima Cooka. Teda vlastne je, ale nie úplne. Dopomohol mu totiž Steve Jobs, ktorý nám ho predstavil 4 roky, dozadu, v roku 2011. Budova, ktorej rozmery sú v podstate neuveriteľné dokáže poňať až 12 000 zamestnancov a taktiež ukazuje, že aj technologická spoločnosť môže byť ekologická, nakoľko všade okolo bude zeleň a na streche by sa mali nachádzať solárne panely.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.