Apple svoje nové sídlo stavia približne dva a pol roka a za túto krátku dobu už je z väčšej časti hotové. Na obrovských pozemkoch, ktoré pred tým vlastnila spoločnosť HP, Apple stavia budovu, respektíve celý komplex budov, do ktorých sa už o pár mesiacov presťahuje. Matthew Roberts sa dnes postaral o to, aby sme sa mohli pozrieť na celú stavbu z výšky, vďaka dronu. Postaral sa tiež o to, aby to bolo kvalitné, video je v 4K!

Apple Campus 2

Hoci to na videu možno ešte neuvidíš, stavba už je vlastne viac hotová, ako rozostavaná. Stavebné firmy v súčasnosti dokončujú prvky ako inštaláciu veľkých sklenených panelov a iných detailov do budovy. Rovnako tak pracujú aj napríklad na budovaní interiéru. Je dosť pravdepodobné, že veľa kancelárií vo vnútri hlavného kampusu má už svoj nábytok a vybavenie. Nové sídlo spoločnosti tak bude predsalen hotové už o pár mesiacov a o pár mesiacov sa doň nasťahuje aj celá spoločnosť Apple.

- Reklama -

Pôvodne mala byť stavba spolu s celým komplexom slávnostne otvorená niekedy koncom roka 2016, ale ako vidíme, asi sa to len tak nestihne. Nie, že by firma nebola schopná to v tak rekordnom čase dostavať, ale ako už asi vieš, pri výstavbe nastali problémy s pôvodnou stavebnou firmou, ktorú musela nahradiť iná stavebná firma. No a ono takáto výmena vôbec nemusí byť sranda. Jednak sa tým celý projekt predražil o niekoľko miliónov dolárov, no a potom sa jeho predstavenie posunulo hneď o niekoľko týždňov či mesiacov.

Zatiaľ teda nevieme, kedy bude nové sídlo otvorené, vzhľadom na progres predpokladáme, že sa ho dočkáme začiatkom roka 2017, niekedy v prvom štvrťroku. Na isto to ale povedať nevie vôbec nikto. Je stále diskutabilné, kedy bude budová hotová. Každopádne, my sa na jej finále veľmi tešíme a dúfame, že sa nám do San Francisca podari dostať, aby sme si ju mohli pozrieť, pripadne nafotiť. Veď do budúceho leta to už hádam bude, no nie?

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.