Apple Pay dorazil na Slovensko a získal si okamžite obrovskú popularitu. Ako sa ale ukazuje, nie je to všetko čo sem v oblasti platobných metód od Apple môže doraziť. Nové informácie hovoria priamo o našej krajine. Apple Card by mohla byť dostupná aj na Slovensku.

Apple Card by mohla byť dostupná aj na Slovensku, prináša výhody

Apple Card je v podstate ešte len v plienkach. Hoci už funguje, zatiaľ ide len o beta testovanie u vývojárov spoločnosti Apple niekde v Amerike. Tí si kartu pochvaľujú. V podstate o nej navyše ani nič extra nevieme. To čo vieme je fakt, že pri platbe cez Apple Card bude automaticky vrátené 1% z platby na účet majiteľa, pri platbe cez túto kartu, avšak s využitím Apple Pay sa majú vrátiť 2% a pri platbe v Apple Store alebo Apple Online Store dostanete nazad 3%.

- Reklama -
Apple Card by mohla byť dostupná aj na Slovensku či v Česku.

Známa je tiež informácie, že jej debut bude v USA. To ale nie je žiadne prekvapenie. Presne takto to býva asi s každou službou, ktorú Apple predstaví a v tesnej náväznosti ju začne sprístupňovať pre zvyšok sveta. No a tu sme konečne pri našej téme. Najnovšie infomrácie naznačujú, že by Apple Card mohla byť dostupná aj na Slovensku či v susedných Čechách. Nejde tu o žiadné “tajné” zdroje. Svojim spôsobom nám to potvrdilo samotné Apple.

Registrácia ochrannej známky

Apple nenechalo nič na náhodu a dalo si patentovať názov Apple Card a  Card vo Veľkej Británii, Hong-Kongu a 28 ďalších európskych krajinách. Medzi týchto 28 krajín potom pochopiteľne patrí aj Slovenská a Česká republika. To nám dáva informáciu, že firma má reálne plány priniesť túto kartu aj ku nám. Otázne je však tak ako vždy, kedy.

Podanie patentovej prihlášky ešte nič neznamená. Apple ju môže robiť aj preventívne aby ju nikto nepoužil skôr alebo nezneužil. Na Apple Card tak môžeme čakať aj 5 rokov. Ale nemusíme. Jeden z dôvodov, prečo Apple učinilo tento krok je fakt, že Veľká Británia už v októbri opustí EU. Apple si tak problémy s vybavovaním patentov nechcelo nechávať na poslednú chvíľu a urobilo tak ešte kým sa dá.

Apple Card by mohla byť dostupná aj na Slovensku či v Česku. - svetapple.sk
Apple Card by mohla byť dostupná aj na Slovensku či v Česku. – svetapple.sk

Ďalšou dôvodom v náš prospech je aj to, že Apple Card sa neviaže na iné banky. Apple nemusí rokovať so stovkami bánk a dohadovať zmluvy. Všetko by malo fungovať hladko. Navyše spolupracuje aj so spoločnosťou MasterCard, ktorá má v tomto obore dlhoročné skúsenosti.

Ak ste teda chceli vyskúšať aké je to mať originálnu kartu od Apple, čoskoro to možno bude realita aj u nás. Je zrejmé, že viacej informácii dostaneme až počas septembrovej Keynote. Apple Card mala v USA odštartovať už počas leta. Zatiaľ sa tak však nestalo. Ak by sme sa jej ale mohli dočkať ešte tento rok bol by to veľký bonus. Platenie je mimoriadne bezpečné a šifrované. Navyše priamo v iPhone získate obsiahle prehľady o vašich platbách

zdroj: 9to5mac

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here