Včera Apple spustilo Apple Pay u nás a v ďalších 12 štátoch celej Európy. Ukazuje sa, že služba získala takmer okamžitú popularitu. Nielen, že sa o nej všade hovorilo ale ľudia ju hneď aj vyskúšali. Urobili sme to samozrejme aj my aby sme sa presvedčili ako to celé funguje. Boli sme prekvapení, je to naozaj špička. Apple Pay funguje na Slovensku absolútne bezchybne.

Apple Pay funguje na Slovensku absolútne bezchybne.

Na Slovensku už platba mobilným telefónom nie je také tabu. Nehovoríme teraz o príchode Apple Pay ale jeho konkurenčnej služby Google Pay, s ktorou sa už nejakú dobu dá platiť. Aj preto slovenskí obchodníci nebývajú často až tak prekvapení, keď im povieme „mobilom“. Na druhú stranu sa nájdu prípady, ktoré sú skutočne prekvapené a s niečim podobným sa ešte nestretli. Včera bol deň „D“. Zrazu chcel platiť mobilom každý.

- Reklama -

Apple Pay bolo spustené a ľudia testovali ako vlastne funguje. My sme to samozrejme skúšali tiež a získali sme niekoľko poznatkov, vďaka ktorým môžeme prehlásiť, že služba funguje naozaj vynikajúco, rýchlo a pohodlne.

Apple Pay funguje na Slovensku absolútne bezchybne.
Sme spokojní.

Tak ako sa o nej hovorí…

Apple Pay funguje na Slovensku absolútne bez chybne. Presne tak ako sa to hovorí. Sami sme boli veľmi prekvapení, keď sme videli ako rýchlo dokáže terminál zareagovať na telefón či hodinky Apple Watch (tu si len tak mimochodom musíte pridať kartu cez aplikáciu Watch vo vašom iPhone). Stačí 2x kliknúť, autorizovať sa a potvrdzujúci tón prakticky okamžite oznámi, že platba prebehla úspešne.

Výhodou Apple Pay je aj to, že tu môžete mať jednu kartu na viacerých zariadeniach. My sme tak využili firemnú kartu, ktorú teraz zdieľame viacerí. Fantastické je aj to, že platby fungujú aj offline, teda aj vtedy, keď váš iPhone nie je pripojený na internet. Pokiaľ zaplatíte, všimnite si detail vašej platby, ktorý sa vám zobrazí v zariadení. Tu vám neukáže len sumu a názov, kde ste platili. Je tu aj malý náhľad mapy. Vďaka tomu viete celkom presne kde to bolo.

Apple Pay sa prakticky nedá oklamať. Bez vašej tváre či prsta sa k platbe nedostanete. Ak vás nerozozná, služba si vypýta kód (ten na vše zariadenie). Aj to je stále pohodlnejšie ako vyberať kartu, naozaj. Do telefónu sa postupne presúvajú všetky naše doklady ako aj platenie. Je radosť písať o o tom ako perfektne funguje aplikácia Wallet v iPhone aj na našom území. Dúfajme, že Apple Pay začnú v krátkom čase podporovať aj mnohé iné banky. Do komentára nám napíšte vašu skúsenosť.

Apple Pay spustený aj v Chorvátsku. Na dovolenku treba už len plavky a iPhone. - svetapple.sk
Apple Pay funguje na Slovensku absolútne bezchybne. . – svetapple.sk

zdroj: Apple.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.