Pokiaľ vlastníte akýkoľvek Mac s retina displejom, určite nám dáte za pravdu, že investícia do tohto počítača stála za to. Zobrazenie, farby a tak isto podsvietenie sú úplne fantastické. Celková konštrukcia je však veľmi jemná a pri starších zariadeniach „nedokonalá“. Apple za to pôjde pred súd!

Apple má problém kvôli MacBooku Pro

Na základe rôznych podnetov bola proti cupertinskému gigantovi podaná žaloba, ktorá tvrdí, že kompetentní vedeli o konštrukčnej vade v MacBooku Pro a aj napriek tomu ho predávali.

Modely týchto počítačov, ktoré boli produkované v rokoch 2016 a 2017 neboli dokonalé. Niektorí používatelia sa sťažovali na tmavé škvrny v spodnej časti zobrazovacej jednotky. Vyskytli sa dokonca aj prípady kedy sa displej v určitých polohách úplne vypol.

Chybu spôsoboval (podľa iFixitu) mimoriadne citlivý flex kábel. Ten sa už po mesiacoch používania opotreboval alebo zlomil. V Apple na to reagovali až o dva roky neskôr a v MacBooku Pro (2018) predĺžili tento komponent o 2mm. To zamedzilo ďalším nepríjemnostiam. Počas minulého roka bol spustený dodatočný výmenný program. Týka sa však iba MacBooku Pro 2016.

Nová žaloba hovorí, že v Apple si boli vedomí všetkých problémov, ktoré súviseli s chybným káblom. Ako dôkaz boli použité početné pripomienky v diskusnom fóre na oficiálnych stránkach jablkovej spoločnosti.

Okrem toho je tu ešte jedna sťažnosť, ktorá je však podľa nášho názoru trochu absurdná. Firma vraj týmto spôsobom porušila zákony o hospodárskej súťaži, vytvorila falošnú reklamu a podviedla používateľov. Spomenúť by sme mali aj porušenie zákona o spotrebiteľskej záruke, podvodné utajovanie chýb a bezdôvodné obohacovanie. Navrhovatelia trvajú na odškodnom a preplatením súdnych výdavkov. Uvidíme ako to dopadne.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 16.3. Toto sú úplne všetky novinky, ktoré systém prináša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.