Väčšina ľudí si spája telesné kamery s policajnými alebo zásahovými jednotkami. Podľa informácií sa však táto téma už čoskoro môže týkať aj pracovníkov spoločnosti Apple. Podľa firmy by to mohol byť dobrý krok ako zamedziť úniku interných informácií.

Portál FrontPageTech prišiel so správou, že Apple údajne zavedie povinné používane telesných kamier Axon Body v prípade vybraných zamestnancov. Jedná sa o profesionálne kamery, ktoré sú súčasťou výstroje policajného zboru v niektorých krajinách.

- Reklama -

bodycam

Tento krok je súčasťou iniciatívy, ktorá má zabrániť únikom podobne, ako v prípade varovania leakerov. Bezpečnostný program implementovaný gigantom z Cupertina sa samozrejme nestretol so stopercentným pochopením. Zavedenie tohto pravidla sa ale týka výhradne produkcie, ktorá prichádza do styku s prototypmi a nepredstaveným hardvérom.

Do hľadáčika Apple sa po vzore spomínaných leakerov dostávajú aj niektoré médiá. Firma čím ďalej tým viac zbrojí proti vynášaniu informácií, pričom intenzívne zapája aj právne oddelenie.

Čo si myslíte o tejto téme vy? Je podľa vás krok spojený s kontrolou pracovníkov adekvátny alebo sa prikláňate k názoru, že Apple zasahuje do osobnej slobody zamestnancov? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJFrontPageTech
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.