Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších mini-sérií, ktoré nájdete na Netflixe. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov Toma Cruisa. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Minority Report

Žáner: Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny

Rok: 2002

Píše sa rok 2054 a hlavné mesto USA, Washnigton D.C., je zbavené všetkej kriminality. Vďaka trom jasnovidcom je každý zločin potrestaný ešte predtým, než k nemu vôbec dôjde. Ide o dokonalý systém, ktorý funguje bezchybne. Teda až dovtedy, kým sa hlavným podozrivým nestane John Anderton, samotný veliteľ jednotky PreKrim.

Mission: Impossible – Fallout

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Thriller

Rok: 2018

Vybrané svetové veľkomestá sa ocitajú v smrteľnom ohrození. Ethan Hunt je presvedčený, že jedine on so svojim tímom dokáže zabrániť tragickému scenáru. Do hry však vstupujú ďalší hráči, ktorí mu možno pomáhajú a možno len sledujú svoje vlastné záujmy. Rozdelenie na kladné a záporné postavy nebude tentokrát vôbec jednoduché.

Nevedomie (Oblivion)

Žáner: Sci-Fi / Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny

Rok: 2013

Pred 60 rokmi zničili mimozemšťania Mesiac a následne napadli Zem. Ľudstvo vojnu vyhralo, ale väčšina planéty ostala neobývateľná a všetci boli evakuovaní. Film sleduje príbeh Jacka Harpera, ktorý bol poslaný späť na Zem ako údržbár dronov, používaných v boji proti pozostatku mimozemšťanov.

Rain Man

Žáner: Dráma / Road movie

Rok: 1988

Charlie práve zistil, že má autistického brata Raymonda, s ktorým zažije jazdu jeho života. Raymond totiž odmietne letieť lietadlom a tak im neostáva nič iné, ako ísť autom. Spoločná cesta pre bratov Babbittovcov však znamená viac, než len cestu z bodu A do bodu B. Ide o zblíženie dvoch nesmierne odlišných ľudí.

Na hrane zajtrajška (Edge od Tomorrow)

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi

Rok: 2014

Neznáma mimozemská rasa, ktorá pripomína včeliu kolóniu, vytrvalo útočí na všetko na Zemi. Podplukovník Bill Cage dostal úlohu, ktorá nie je ničím iným, než samovražednou misou. V priebehu pár minút je podplukovník zabitý, no predtým sa mu podarí zneškodniť Alphu. Priamy kontakt s mimozemšťanom však spôsobil, že sa dostal do časovej slučky a prežíva jeden a ten istý deň dokola.

Posledný samuraj (The Last Samurai)

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Dráma / Vojnový / Historický

Rok: 2003

Nathan Algren, hrdina občianskej vojny je ľudská troska a alkoholik. Poručík Gant ho privedie na stretnutie s japonským priemyselníkom, ktorý mu ponúkne prácu pre japonskú armádu. Jeho tlmočník mu vysvetlí, že mladý cisár Meidži má v pláne otvoriť Japonsko západnej civilizácií, no rebeli z radov samurajov mu v tom chcú zabrániť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -