Apple je v dnešnej dobe najhodnotnejšou spoločnosťou sveta a to len vďaka svojim smartfónom či počítačom, ktoré ponúka. Pokiaľ sa však pozrieme na popredné priečky najhodnotnejších spoločností, nájdeme tam rôzne automobilky a zrejme to je dôvod, ktorý Apple donútil začať svoju vlastnú automobilovú revolúciu!

Revulúcia v automobilovom priemysle!

Len na konci minulého týždňa sme vás informovali, že ulice mesta San Francisco brázdi záhadný Dodge, ktorý ma na svojej palube aj najmodernejšiu techniku Apple. Hneď na to, ako sme sa dozvedeli, kto si dané vozidlo prenajíma, alebo kto ho vlastní (Apple), začali sa dohady o tom, či spoločnosť nevyvíja svoje vlastné, autonómne vozidlo. Nedalo to ani redakcii Business Insideru a pozreli sa na Apple a automobilový priemysel bližšie. Ich zdroj ich totiž informoval, že Apple skutočne vyvíja revolúciu aj v tejto oblasti a dodal, že je to niečo tak úžasné, že človek na to jednoducho nemôže povedať nie!

- Reklama -

„Myslíme, že Apple zmení trh a dokonca donúti spoločnosť Tesla bojovať o svoje peniaze“ Na tomto projekte vraj pracuje vyše 50 bývalých zamestnancov Tesly, ktorých Apple presvedčilo, aby jednoducho spoločnosť opustili a prešli na „druhú koľaj“. Zdá sa teda, že konkurenčný boj vzniká už aj medzi spoločnosťou Tesla a Apple!

Žiadne vozidlo

Aj keď to môže vyzerať tak, že Apple v skutočnosti vyvíja svoje nové vozidlo, skutočnosť bude pravdepodobne iná. Zdroje totiž uvádzajú, že aj keď Apple zamestnáva približne 50 bývalých zamestnancov a prevažne ide o profesionálnych inžinierov, Apple nevyvíja svoj vlastný stroj ale skôr technológiu, ktorá vám umožní ovládať takmer všetky funkcie vášho vozidlo pomocou iPhonu či iPadu. Úzko s tým môže súvisieť aj dnes predstavené bezdrôtové prepojenie smartfónu a vozidla cez službu CarPlay, ktoré sa objavilo v prvej bete iOS 8.3.

Len tak pre zaujímavosť, ide o veľmi podobnú službu, akú poskytuje aj softwarový update 6.0 pre vozidlá spoločnosti Tesla. Tak či onak, aj keď má Apple už 50 bývalých zamestnancov Tesly, Tesla má naopak 150 zamestnancov Apple, ktorí sa do spoločnosti nechcú vrátiť. Zdá sa teda, že v počte zamestnancov vyhráva automobilka. Uvidíme však, ako sa to prejaví na našej budúcnosti!

Tesla Interiér - svetapple.sk
Tesla Interiér – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.