Jablková služba Apple TV+ sa stále nedokáže vyrovnať gigantom ako Netflix, HBO Max alebo Disney+, no na kvalite obsahu jej nie je čo vytknúť. Potvrdzujú to aj nedávne nominácie na ocenenie Zlatý Glóbus, kde sa gigant z Cupertina dočkal celkom solídneho zastúpenia. Tento rok sa chopili kormidla seriály Severance a Black Bird, ktoré sa dočkali hneď niekoľkých významných nominácií.

Prečítajte si tiež  Apple mení stratégiu. Služba Apple TV+ bude fungovať podobne ako Netflix, HBO Max či Disney+

Streamovacia služba spoločnosti Apple získala celkovo šesť nominácií na ocenenie Golden Globe. Zdá sa, že fanúšikovia si z prostredia jablkovej platformy najviac obľúbili dramatické počiny, ktorými Apple dokáže konkurovať aj tým najväčším streamovacím službám.

Apple TV+ získalo tieto nominácie 

Severance – najlepší dramatický seriál
Black Bird – najlepší limitovaný seriál, antologický seriál alebo televízny film
Adam Scott, Severance – najlepší herec v dramatickom seriáli
John Turturro, Severance – najlepší herec vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu
Taron Egerton, Black Bird – najlepší herec v limitovanom seriáli, antologickom seriáli alebo televíznom filme
Paul Walter Hauser, Black Bird – najlepší herec vo vedľajšej úlohe v televíznom limitovanom seriáli

Severance je sci-fi thriller, ktorý vytvoril Dan Erickson v spolupráci s Benom Stillerom. Seriál sa točí okolo záhadnej spoločnosti Lumon Industries, ktorej zamestnanci si počas práce nemôžu vybaviť žiadne spomienky na svoj osobný život. Rovnako si zamestnanci po odchode z kancelárie nemôžu spomenúť na nič, čo sa týka ich pracoviska. Ak ste fanúšikom Severance, máte sa na čo tešiť. tvorcovia totiž ohlásili príchod druhej série.

Black Bird predstavuje limitovaný dramatický seriál, ktorý vytvoril Dennis Lehane. Dej opisuje syna policajta, ktorý je odsúdený na 10 rokov väzenia s minimálnym stupňom ochrany. Úrady mu ponúknu možnosť zmierniť trest bez akýchkoľvek podmienok výmenou za to, že nastúpi do väzenia s maximálnym stupňom stráženia a spriatelí sa s podozrivým sériovým vrahom, aby ho prinútil priznať sa.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -