Keď spoločnosť Apple v roku 2019 predstavila svoju službu Apple TV+, propagovala ju ako platformu, na ktorej sa budú nachádzať len jej vlastné exkluzívne televízne programy. Vyzerá to ale tak, že firma volí napokon trochu inú stratégiu.

Reklama: Pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partneriSpotE-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur

- Reklama -

Ako totiž poznamenáva portál 9to5mac, do platformy sa vôbec po prvýkrát dostal katalóg filmov, ktoré nepochádzajú z produkcie spoločnosti Apple. Podobným spôsobom fungujú aj mnohé iné platformy, ako napríklad Netflix, HBO Max či Disney+.

Technologický gigant chce teda evidentne vybudovať plnohodnotnú konkurenciu pre tieto služby, nakoľko v súčasností hrá na druhé husle a pre divákov je pomerne neatraktívny.

Zmeny v Apple TV+ nastali už v septembri 

Apple TV+
Zdroj: Apple

Aby sme vás lepšie uviedli do deja, samotné zmeny sa začali objavovať už v septembri 2022. Práve v tomto čase technologický gigant pridal do služby Apple TV+ päť klasických filmov Sidneyho Poitiera pri príležitosti premiéry pôvodného Sidneyho dokumentu.

Ako uviedol portál TechRadar, v službe sa dnes nachádza množstvo licencovaných filmov, za ktorými nestojí spoločnosť Apple. Niektorí predplatitelia vďaka tomu nachádzajú filmy tretích strán ako odporúčané bonusy. Problém je však v tom, že to zatiaľ platí len pre americký trh.

Medzi dostupným bonusovým obsahom tretích strán sú filmy ako Semi-Pro, Old School či Van Wilder. Podľa správy je ich na Apple TV+ zatiaľ celkovo 21. Nie je však vylúčené, že sa katalóg v blízkej budúcnosti ešte viac rozšíri.

Taktiež treba doplniť, že väčšina licencovaných filmov pridaných do Apple TV+ bude na platforme k dispozícii len obmedzený čas. Niektoré budú odstránené už po 30. novembri.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste takúto zmenu v rámci platformy ocenili aj u nás na Slovensku. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -