Keď spoločnosť Apple v roku 2019 predstavila svoju službu Apple TV+, propagovala ju ako platformu, na ktorej sa budú nachádzať len jej vlastné exkluzívne televízne programy. Vyzerá to ale tak, že firma volí napokon trochu inú stratégiu.

Reklama: Pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partneriSpotE-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur

Ako totiž poznamenáva portál 9to5mac, do platformy sa vôbec po prvýkrát dostal katalóg filmov, ktoré nepochádzajú z produkcie spoločnosti Apple. Podobným spôsobom fungujú aj mnohé iné platformy, ako napríklad Netflix, HBO Max či Disney+.

Technologický gigant chce teda evidentne vybudovať plnohodnotnú konkurenciu pre tieto služby, nakoľko v súčasností hrá na druhé husle a pre divákov je pomerne neatraktívny.

Zmeny v Apple TV+ nastali už v septembri 

Apple TV+
Zdroj: Apple

Aby sme vás lepšie uviedli do deja, samotné zmeny sa začali objavovať už v septembri 2022. Práve v tomto čase technologický gigant pridal do služby Apple TV+ päť klasických filmov Sidneyho Poitiera pri príležitosti premiéry pôvodného Sidneyho dokumentu.

Ako uviedol portál TechRadar, v službe sa dnes nachádza množstvo licencovaných filmov, za ktorými nestojí spoločnosť Apple. Niektorí predplatitelia vďaka tomu nachádzajú filmy tretích strán ako odporúčané bonusy. Problém je však v tom, že to zatiaľ platí len pre americký trh.

Medzi dostupným bonusovým obsahom tretích strán sú filmy ako Semi-Pro, Old School či Van Wilder. Podľa správy je ich na Apple TV+ zatiaľ celkovo 21. Nie je však vylúčené, že sa katalóg v blízkej budúcnosti ešte viac rozšíri.

Taktiež treba doplniť, že väčšina licencovaných filmov pridaných do Apple TV+ bude na platforme k dispozícii len obmedzený čas. Niektoré budú odstránené už po 30. novembri.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste takúto zmenu v rámci platformy ocenili aj u nás na Slovensku. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prinesie príjemné prekvapenie. Toto ocení mnoho používateľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here