Technologický gigant útočí do ďalších sfér. Najnovšie využil dve platformy a vytvoril „internetovú televíziu“ s názvom Apple Music TV. 24 hodín denne na nej budú bežať hudobné videá, živé vystúpenia a ďalšie relácie. Dostupnosť sa zatiaľ vzťahuje len na USA.

Apple Music TV

Táto správa nás veľmi prekvapila. Apple neavizovalo podobné plány v rámci rozvoja služby Apple TV a Apple Music. Ich dnešné spojenie ale dáva zmysel a konkuruje iným hudobným televíziám, ako napríklad legendárnej MTV. Všetko by malo fungovať v oboch appkách (Apple TV a Apple Music).

Používateľ si bude môcť pustiť 24-hodinové vysielanie s videoklipmi, koncertami, živými prenosmi a podobným obsahom. Aj keď to má (zatiaľ) fungovať len v rámci USA, veríme, že kompetentní rozšíria pôsobisko aj do iných krajín.

Nová služba začala práve dnes a spustila zoznam 100 najlepších skladieb v aktuálnom hudobnom rebríčku (USA). Firma prezradila, že každý týždeň uvedie nové hudobné video a diváci sa môžu tešiť na rozhlasového DJ, Zana Lowea, ktorý bude robiť rozhovory so spevákmi, hudobníkmi a podobne.

Do komentára nám napíšte, čo si o tejto novinke myslíte vy. Privítali by ste ju aj u nás na Slovensku, alebo vám neprišla zaujímavá?

Prečítajte si tiež  Apple Music prišlo o svojho riaditeľa!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.