Apple je firma, ktorá sem tam vychytá nejaké to ocenenie. Veľa krát počúvame, že spoločnosť bola ocenená za šetrnosť voči prírode a životnému prostrediu. Najnovšie dostala tiež ocenenie, ktoré sa týkalo histórie. Tentokrát išlo o zachovanie budov v Americkom meste New York. 

Nové ocenenie!

Pamiatkárska spoločnosť v New Yorku sa rozhodla, že Cenu predsedu odovzdá spoločnosti, ktorej logo má pravdepodobne takmer každý jeden, kto číta tento článok na zadnej strane svojho iPhonu. Spoločnosť si túto cenu zaslúži a to najmä preto, že zo starých New Yorských budov, z ktorých sú teraz Apple Store ostali minimálne “na vonok” stále staré budovy, o ktoré sa ale niekto stará a rešpektuje ich vek, to znamená, že pôsobia vynikajúco a vďaka tomu, že sa v nich nachádza tak obľúbený obchod akým je Apple Store, spoločnosť k týmto klasickým starým New Yorským budovám prilákala aj čoraz viacej ľudí!

Veľmi veľa New Yorských Apple Store, ktoré nájdeme na Manhatane pamiatková spoločnosť definuje ako spojenie historických budov a modernej technológie, na čom sa podpísalo samotné Apple tým, že v týchto budovách predáva tie najfantastickejšie produkty na svete! Cena, ktorú dostalo najnovšie aj Apple vznikla ešte pomerne dávno, v roku 1988 a udeľuje sa každým rokom až dodnes.

Apple si svoju cenu vyzdvihne konkrétne 9. marca 2016 a my mu gratulujeme. Zároveň mu môžu byť mnohí New Yorčania (ale aj obyvatelia iných miest) vďační za to, že rešpektuje klasickú architektúru a nedovolí si len tak niekde postaviť gýč.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here