Apple dostalo pokutu 10 miliónov eur

Za chyby sa platí a v prípade technologického giganta to nie je nič výnimočné. Firma dostala pokutu vo výške 10 miliónov eur, od talianskej protimonopolnej agentúry. Za všetko môže propagácia vodoodolnosti pri iPhone, ktorá nadobúda črty nekalých obchodných praktík a kompetentní ju považujú za silno zavádzajúcu.

Cupertinská firma upozorňuje vo svojej marketingovej komunikácii na výhody toho, ako hlboko a na ako dlho, môžete ponoriť vybrané zariadenia do vody, bez obáv z ich poškodenia. Týka sa to materiálov súvisiacich s iPhonom 8/8 Plus, iPhonom XR, iPhonom XS/XS Max, iPhonom 11 a iPhonom 11 Pro/11 Pro Max.

Apple uvádza, že tieto produkty zvládnu odolávať vode v hĺbke od jedného až po štyri metre a to počas 30 minút, v závislosti od modelu.

Podľa talianskych regulačných úradov pre hospodársku súťaž ale nebolo objasnené, že tvrdenia sú pravdivé len pri dodržaní konkrétnych podmienok. Hovoríme napríklad o použití statickej a čistej vody, o čom sme nevedeli ani my v redakcii. Súhlasíme teda s tým, že propagácia bola zavádzajúca a Apple o tom muselo vedieť, čo rozhodne nie je v poriadku.

Zaujímavosťou na záver je fakt, že firma dostala pokutu vo výške 10 miliónov dolárov, od talianskych úradov, aj v roku 2018. Vtedy bola odôvodnená spomaľovaním iPhonov po aktualizácii operačného systému. Ak sa chcete dočítať viac o vodoodolnosti a iPhone, pripravili sme si pre vás tento článok.

Prečítajte si tiež  Otázka: Mám si nainštalovať iOS 14.7 alebo počkať? Tu je naša odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrunmors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.