Apple Event a jeho názov One more thing

Spoločnosť Apple na čele so Stevom Jobsom používala viacero ikonických sloganov. „One more thing“ je jeden z najznámejších a aj keď zo začiatku súvisel s počítačmi Mac, neskôr sme ho mohli vidieť aj pri predstavení Apple Watch a ďalších produktov.

Po prvýkrát sme sa s ním stretli v roku 1999. Dnes sa však zameriame na rok 2006, kedy bol v San Franciscu v rámci konferencie MacWorld predstavený MacBook Pro. Vôbec po prvýkrát dostal procesor od spoločnosti Intel a Apple začalo novú éru spolupráce. Prakticky do dnešných dní používame počítače s týmito čipmi a zákazníci sú vo všeobecnosti spokojní.

Samozrejme nájdu sa aj takí, ktorí majú voči vybraným procesorom výhrady. Nič nie je dokonalé. Ak by sme ale mali definovať spoluprácu medzi Applom a Intelom, určite by sme hovorili o veľkom úspechu. Keby to tak nebolo, netrvala by už 14 rokov.

Späť však k téme. Už zajtra uvidíme nové počítače Mac s ARM procesormi Apple Sillicon. Dizajn sa pravdepodobne nezmení, no hardvér bude postavený na neobvyklej platforme. Apple zaháji ďalšiu éru, ktorou sa postupne zbaví závislosti na procesoroch od Intelu. Je isté, že sa s nimi budeme stretávať ešte niekoľko rokov. Raz to ale skončí.

Spoločnosť Apple sa sústredí na dokonalú kompatibilitu medzi softvérom a hardvérom. Ostatne, pri iPhone/iPade to vychádza na výbornú a ani pri Macu to nie je zlé. Ak si ale procesory začne vyvíjať sama, môže dosiahnuť zaujímavejšie výsledky. Nehovoríme teraz iba o výkone. Ten sa bude líšiť v závislosti od konkrétneho čipu a počítača. Apple Sillicon môže vďaka početnému množstvu jadier priniesť aj vysokú energetickú úspornosť.

Je preto reálne, že MacBook Air alebo MacBook Pro 13″ vydrží aj 14-16 hodín na jedno nabitie. V súčasnosti sa pohybujeme na úrovni 7-10 hodín na jedno nabitie, čo je obrovský rozdiel. Do komentára nám napíšte, či sa už tešíte na prvé Macy s procesorom Apple Sillicon.

Prečítajte si tiež  Apple má obrovský problém: Unikli mu terabajty dát vývojárov, ktoré nemal nikto vidieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.