Spoločnosť Apple dnes uvoľnila prvé beta verzie operačných systémov iOS 17 a iPadOS 17 pre verejných beta testerov a umožnila tak prvýkrát od júnovej konferencie WWDC 2023 bezpečné testovanie noviniek prakticky komukoľvek. Doteraz ste za týmto účelom mohli používať iba vývojárske beta verzie, ktoré sa však vyznačujú vysokou nestabilitou a rýchlym vybíjaním batérie.

Vývojári mali za posledné týždne k dispozícii už tri beta verzie, pričom prvá verejná beta má rovnaký obsah ako tretia beta verzia pre vývojárov. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako si môžete verejnú beta verziu iOS 17 stiahnuť a čo je potrebné urobiť pred inštaláciou.

Ešte predtým, ako sa pustíte do inštalácie beta verzie, sa uistite, že je váš iPhone aktualizovaný minimálne na verziu iOS 16.4. Tento alebo novší systém budete potrebovať na to, aby ste mohli celý proces spustiť.

Návod: Ako nainštalovať verejnú beta verziu iOS 17? 

Ako prvé sa budete musieť zaregistrovať do softvérového programu Apple Beta pomocou webového prehliadača Safari na iPhone. Členstvo je bezplatné a prihlásiť sa stačí pomocou vášho Apple ID. Potom už len zariadenie zaregistrujete priamo do programu.

V tejto časti si vyberiete príslušný systém a profil, ktorý chcete nainštalovať a počkáte, kým sa vám stiahne do iPhonu. Inštalácia beta verzie iOS 17 je takmer identická, ako inštalácia bežných aktualizácií. Nezabudnite si ale svoje zariadenie zálohovať.

iOS 17
Zdroj: Unsplash / Anthony Choren (úprava redakcie)
  1. Otvorte aplikáciu Nastavenia na vašom iPhone.
  2. Zvoľte možnosť Všeobecné.
  3. Vyberte možnosť Aktualizácia softvéru, kde sa vám zobrazí možnosť Aktualizácia beta verzií a Public Beta.
  4. Zvoľte dostupnú verziu a počkajte na stiahnutie.

Rovnako ako pri každej inej aktualizácii systému iOS môže inštalácia trvať niekoľko minút a bude zahŕňať reštarty zariadenia. Na konci inštalácie beta verzie vám na domovskú obrazovku pribudne aplikácia Feedback Assistant, ktorá pomáha nahlasovať chyby.

Ak sa chcete o nedávno predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky. Rovnako upozorňujeme, že iOS 17 Public Beta nie je vhodná pre každého a odporúčame ju inštalovať len na iPhone, ktorý nepoužívate ako svoj primárny.

Stále v nej môžu byť chyby, ktoré sa prejavujú najrôznejších spôsobom a zo zásady sa objavia práve vtedy, keď sa vám to najmenej hodí. Presne preto by ste si mali inštaláciu veľmi dobre rozmyslieť.

Prečítajte si tiež  Tieto novinky a funkcie nebudú dostupné hneď po vydaní iOS 17. Počkáme si na ne

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -