Apple je jedna z najväčších firiem na svete a tak má jednoducho problém čokoľvek na isto zamlčať, pretože existuje veľmi veľký počet zradcov, ktorí na svetlo sveta prenesú nové informácie o pripravovaných veciach. Medzi nimi by malo byť aj vozidlo s označením Titan, na ktorom Apple pracuje už dlhú dobu, no my ho riešime zhruba rok a pol. Najnovšie Apple hľadá nové priestory priamo v San Franciscu, v oblasti Bay Area pre vývoj vozidla, nie je však jediné!

Apple hľadá nové priestory na vývoj svojho nového vozidla Titan!

Apple chce vyvíjať svoj automobil aj na iných miestach, súčasné priestory zrejme nestačia a tak ich chce celkom logicky rozšíriť o ďalšie miesta, kde by mohol prebiehať vývoj a projektovanie prototypov. V súčasnosti vraj pátra po priestoroch v americkom San Franciscu, konkrétne v oblasti Bay Area a jeden z najväčších prenajímateľov priestorov v týchto miestach prezradil, že nielen Apple hľadá špeciálne budovy a sklady, kde by sa mohlo pracovať na nových projektoch.

- Reklama -

Záujem je tu vraj, dalo by sa povedať, že až obrovský a preto majú spoločnosti pravdepodobne problém zohnať to pravé miesto. Dôkazom toho je, že tu priestory vyhľadáva aj napríklad Alphabet, teda Google, Ford, BMW či Tesla. Všetko by pritom malo súvisieť s vývojom vozidla a keďže tu hľadá svoje priestory aj Apple, je celkom logické, že ich hľadá práve kvôli projektu Titan, ktorý by mal byť budúcim „Apple autom“.

Wall Street Journal uvádza tiež to, že tím, ktorý v Apple pracuje na projekte, ktorý by mal byť vo finále elektromobilom, má už 600 členov a Apple ho neustále rozširuje, čo znamená, že sa možno onedlho konečne dočkáme aj medializácie či predstavenia projektu. Stále je však zrejme len v plienkach a tak by sme nemali predbiehať. Každopádne nám to prezrádza aspoň to, že doba elektromobilov už klope na dvere.

V budúcnosti môžeme očakávať celkový zánik klasických vozidiel a všetci budeme jazdiť ekologickejšie na obnoviteľné zdroje. Už dnes sa vyvíja veľa vozidiel na alternatívny pohon a nabíjacie stanice tiež pribúdajú pomerne rýchlym spôsobom. Máme sa teda na čo tešiť, aj keď popravde, zvuk atmosferického 6 či 8 valcového motora nám nenahradí absolútne nič! 🙁

Titan - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.